The Florist

silentname

"The Florist" je ďalším filmom, ktorý nám prinášajú Gravitas Ventures. A úprimne poviem, tentokrát je to jeden skutočne zlý projekt, bez ktorého by som sa obišiel. Film mi hneď na začiatku pripomenul iný film, ktorý si zvolil podobný štýl spracovania a to konkrétne "Clairevoyant". Opäť tu máme "kvázi dokument", ktorý sleduje našu hrdinku Anniku a jej život. Ako predáva "jedlé kvety", ktoré majú určité hypnotické účinky a pritom sa snaží nájsť veľmi vzácnu kvetinu, ktorá vraj umožní vidieť do budúcnosti. Okey. Nápad je funkčný, povedzme si niečo teraz o spracovaní. Tam je hlavný kameň úrazu. Film je spracovaný podľa krátkeho filmu s rovnakým názvom, ktorý vyšiel roku 2014. A úprimne, je to veľmi počas sledovania cítiť. Neviem čo všetko sa odohralo v krátkom filme (možno si ho niekedy pozriem), no môj predpoklad bude, že sa venoval skôr tej "comet flower" a jej účinkom. Ako ju nájsť a zakončiť to možno tým, že Annika uvidí budúcnosť. Možno. Neviem povedať, nakoľko som nevidel. Tento film však ide ďalej a ďalej a potom sa už len nabaľujú klišé, ktoré sme mali možnosť v tomto type filmov vidieť miliónkrát. Horšie ale je, že film sa neskutočne vlečie a naša hrdinka Annika mi počas filmu vôbec nebola sympatická. Jej akcie sú často plné zlých rozhodnutí. A to nielen chýb. Ale vyslovene robí veci, ktoré ovplyvňujú aj ľudí okolo nej a dokonca nemá problém ohroziť zdravie ľudí len preto, aby niečo dosiahla. To už je dosť za hranu. Takže je ťažké voči nej prejaviť nejaký súciť alebo pochopenie. Hoci ku koncu som mal pocit, že veci nejako aj pochopila. Moc to nejde. Okey, takže som film celkom slušne skritizoval za jeho akcie. Je tu vôbec niečo, čo je pozitívne? Pár vecí. Moja prvá pochvala ide voči Anoraakovi, ktorý sa postaral o hudbu. Ak ma niečo držalo počas filmu, tak to bol soundtrack. Skvelá práca na hudbe. A rozhodne sa na jeho tvorbu plánujem pozrieť bližšie. Hudba presne pre mňa. Annikin kolega Hunter je podľa mňa dobrou postavou. Jeho ciele sú úplne iné a počas filmu pôsobí neustále ako človek, ktorý viac miluje kvety a ich účinky. A scénka, kde nám ukazuje ako kvetom púšťa rôzne hudobné tóny je pre mňa asi osobný highlight. Je to skvelá scénka, ktorá mala niečo do seba. Inak však neviem čo viac na filme vyzdvihnúť. Tieto 2 elementy sú ale dostatočne dobré na to, aby som film úplne nepochoval. Takže na zhliadnutie neodporúčam, ale aj tak sú dôvody, pre ktoré som rád, že som film videl aspoň raz. Inak by som asi Anoraaka nikdy nespoznal. Hodnotenie: D+ ()