Neľútostný Stuart Godfrey je vedúcim výpravy hľadačov pokladov, ktorí chcú nájsť v potopenom vraku lode vzácny smaragd. Donúti pôvabnú Joanne, aby predstierala, že je jeho manželka. Jedným z potápačov, ktorí hľadajú drahokam, je aj Dave Courtney. Odštartuje záhadnú úmrtia hľadačov pokladov, keď pod vodou objaví mŕtve telo, ktoré má okolo krku omotaný Godfreyho opasok. Nešťastia pokračujú nielen pod vodou, ale aj na palube lode... (oficiální text distributora)

curunir

,,ODREŽTE KOTVU!" ,,ALE NEMÁME INÚ." ,,AJ TAK JU ODREŽTE." __ Tento film som si musel pozrieť - takmer nikto ho predtým nevidel, navyše dokonale dobrodružný názov sľuboval prinajmenšom podívanú s nevšedne prijateľnou dĺžkou. LENŽE! Zabudnutý ostrov má všetky kvality ultra zlého filmu. Po 1. názov je úplne scestný a ostrov, ktorý nie je zabudnutý, len je neobývaný, tu slúži protagonistom len na nocľah a veľmi časté šantenie medzi robotou. Po 2. film má až nehorázne tupý scenár s dialógmi ako od nejakého orangutana (nič proti opiciam nemám), navyše v zlom slovenskom dabingu vyznievajú ešte banálnejšie. Väčšina hereckých výkonov je samozrejme potom tiež otrasná, o ,,kvalitách" réžie radšej pomlčím a filmový strih, ktorý usekne všetko vždy tam, kde sa má niečo diať je tiež kapitola sama o sebe. No a po 3. je toto všetko myslené úplne vážne. Koniec sľubovať zaujímavý zvrat s hlavnou hrdinkou, no zdá sa, že nie všetky náboje boli ostré. (Vysielala TV Markíza 23. 3. ´10 o 3:25; 2. hodnotenie, 1. komentár k filmu) ()