Série(2) / Epizody(11)

Skeksis

Dopozerať toto ma presvedčili iba monumentálne zábery krásnej prírody Nového Zélandu. Ďalší z "mysterióznych / krimi" seriálov, ktoré sa v poslednom čase nadmerne vyrojili, a ktoré nemám veľmi v obľube. Ale tu aspoň nebola reálna obluda typu The Outsider, alebo IT, ktorý by vyzeral ako COVID-19 pod mikroskopom. Boli tam iba nejaké predstavy a blbiny vyšetrujúceho detektíva. Neviem, či bolo zámerom navnadiť diváka na druhú sériu, ale táto mi pripadala absolútne nedokončená, čo neznášam. A najviac ma štvalo asi to, že tam podľa všetkého išlo o veľkú farmu, a za celý čas som tam videla asi iba dvakrát zo tri ovce v pozadí, dvoch psov a jedného sokola. A, samozrejme, zeleného gekona. WTF?! ()

hwnd

Začíná z toho být už docela oblíbený koncept. Vzít normální/tuctový kriminální příběh, ten ale zasadit do nádherného (drsného) prostředí, podle potřeby přihodit detektivovi nějakou tu depku z minulosti, případně rovnou lehké šílenství, kdo má odvahu tak duchy nebo nějakou tu superschopnost a celé to zabalit do formátu minisérie, takže dokoukat se to nechá, ať je to blbost sebevětší... Vpodstatě to nemyslím kriticky, proč měnit, co jinde fungovalo. Tato minisérie je z Nového Zélandu a ať je vlastní detektivka jakákoli, tak krásné záběry na tamní hory a vůbec přírodu jako takovou, prostě musí potěšit každého. Jinak je to std detektivka, snad jen s tím rozdílem, že detektiv je evidentně trochu magor, často vidí věci či lidi, co (už) neexistují. A k tomu pro všechny případy něco té mysterie, semtam duch z minulosti a ten most jako brána na "druhou stranu". Ale pokoukat se to nechá, propadák to není a jak už jsem zmiňoval, tak je to často moc pěkné pokoukání (teda na přírodu, pěknými děvčaty se to zrovna nehemží). ()