Ramanam

Sedm vítězství na Filmfare, včetně ceny za nejlepší film a nejlepšího herce (S. Deol). Pro mne radostný a až nadšený zážitek. Příběh o pomstě, není ve své podstatě ničím převratným, ale výborné zpracování a výkon S. Deola k tomu, mě dokázali po celou dobu plně vtáhnout do děje. Nač si tedy stěžovat? Začneme zpětným ohlédnutím v romantickém a odlehčeném duchu. Jak tam by se hodila M. Dixit! Následuje zvážnění a tragédie. Přítomnost ve vězení, útěk a nekompromisní krvavá pomsta ve vysokém tempu. Hudba příjemná. Pětihvězda. ()

Gaja Gamini

Ghayal je dítě své doby. Film o pomstě vyvolané zničením jedné rodiny. Sunny Deol hraje mladého muže, kterému zkorumpovaná společnost zničila život, a po falešném obvinění z vraždy vlastního bratra skončí ve vězení. Podaří se mu spolu s několik dalšími utéci, a jeho cílem se stává právě pomsta. Film začíná dost nudně, do prvních 40 minut totiž bylo nutno nastrkat všechny písničky, jelikož ve zbytku snímku už na ně opravdu není místo. Celkově je Ghayal dobrý akční film, s příjemným tempem a ačkoliv samozřejmě trochu nadsazený, je poměrně realistický. Bylo fajn vidět Sunnyho jako akčního hrdinu, který si nemusí holit hruď a vypadat jako pekáč buchet na steroidech. Ony ty "standarty" pro muže na plátně jsou dnes stejně zvrhlé jako ty pro ženy. Mrzelo mě, že Meenakshi Sheshadri neměla co dělat, vyloženě sloužila jako nezbytný doplněk, a ještě větší škoda, že ve filmu není jediný tanec, protože byla a je skvělá tanečnice. Dokonce is Moushmi Chatterjee jako švagrová hlavního hrdiny, měla ve výsledku lepší roli, než ona. ()