Gabriel's Inferno

Tajuplný profesor Gabriel Emerson (Giulio Berruti) je uznávaným odborníkem na Danteho, který využívá svůj pověstný dobrý vzhled a sofistikované kouzlo k uspokojení každého jeho rozmaru. Když se sladká a nevinná Julia Mitchell (Melanie Zanetti) zapíše jako jeho postgraduální studentka, jeho přitažlivost a tajemné spojení s ní nejen ohrozí jeho kariéru, ale pošle ho na cestu, na které se srazí jeho minulost a současnost. (trojkolka)

angelle

Na prvý pohľad to na mňa pôsobilo, ako keby mali jednoduchý rozpočet, ale keď si to odmyslím a zameriam sa viac na dej, tak pre baby čistá lahôdka. Knihu som síce ešte nečítala, ale vraj sa jej držali, čo veľmi oceňujem. Inak kde žijú muži ako Giulio Berruti? Vravím vám, bola som v Taliansku, Anglicku, Jordánsku, Grécku a všelikde inde, ale takých chlapov som doteraz videla len na obrazovke. ()

Zuzana.Satko

Doposiaľ najlepší film od spoločnosti Passionflix. Gabriel's Inferno je jednou z mojich obľúbených knižných sérií od kanadského autora Sylvaina Reynarda. Tosca Musk dokázala epicky spracovať známu knižnú sériu, bez toho, aby odobrali významné pasáže v príbehu. Nájsť hercov, ktorí by spĺňali náročné kritéria fanúšikov bolo obťažné, ale nie nesplniteľné. Taliansky herec Giulio Berruti sa s toto rolou popasoval veľmi dobre, sám hovorí, že mu Gabriel Emerson veľmi sadol a dokonca ho už počas vysokej školy prezývali "profesor". Austrálska herečka Melanie Zanetti dokázala zahrať nesmelú 23-ročnú postavu Julie dokonale, v niektorých momentoch je na nej vidieť, že vekovo je staršia. Passionflix sa rozhodol zachovať plný scenár, takže celková dĺžka filmu 5,40h je rozdelená do 3 častí. V prvej časti Nám dokonale ukázali, že kniha sa dá preniesť na filmové plátno, len treba na to dobrých ľudí. Nehovorím, že spoločnosť Passionflix prekonáva významných režisérov, producentov a podobne, ale svojím rozpočtom a štábom dokázali nemožné. Už sa teším na 2. a 3. časť Gabrielovho Inferna. Info na záver: Passionfix odkúpil práva na prvé tri knihy autora, situácia okolo COVID však pozmenila rozvrh natáčania a pokračovať v natáčaní Gabrielovho očistca budú, keď sa to dá všetko do poriadku :) ()

xxxLussyxxx

Nejdříve jsem viděla film a pak si teprve přečetla knihu. Musím říct, že jsem ještě nikdy neviděla film, který by tak perfektně kopíroval knihu. Většinou ty filmy jsou úplně jiné, ale tento film byl úplnou kopii knihy. Za mě skvělé. Kniha se čte daleko lépe, když víte jak ty postavy vypadají, aspoň já to tak mám. A co se týče herců? Perfektní chemie mezi nimi. Co se týče Giulia, tak bych ani nepoznala, že je ital. Byla jsem překvapená, když jsem to po zhlédnutí filmu zjistila. Herec je opravdu dobrý a věřila jsem mu všechno. A Melanie? Ta mě štvala, že moc nemluvila a přišlo mi jako kdyby měla s mluvením problém a ne, že to jen hrála podle knihy. Uvidíme, co pokračování. ()

Thalin

Říkala jsem si, že když bylo knižní zpracování tak nudné a rozvleklé, tak třeba ve filmu něco upraví a změní. Ne, byla to stejná nuda a ještě s příšerným hereckým výkonem hlavní protagonistky. Aspoň na toho herce se dalo koukat, ale nechápu, k čemu jsou další díly. Stejně jako v přehnaně dlouhé knize, se tam stane veliký h... ()

suzanne1997

Ještě před filmem jsem si nutně musela přečíst knihu. Bez toho by to pro mě nemělo smysl. A nestačím se divit. Tohle bych teda v žádném případě nečekala. Takovýto řekněme podraz na diváka. Viděla jsem spoustu filmů, některé z nich byly horší jiné lepší, ale tohle. Aby scénář filmu skončil na 212 straně knihy - schválně jsem si to vyhledala - to mi prostě nedává smysl. Ale možná je to jen jejich marketingový tah, těžko říct. Ten film není celý, napíná diváka jak jen může a nakonec ho střihnou. Ale jinak se přesně drží předlohy. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a zhostili se svých rolí opravdu skvěle, na to, že děj příběhu začíná příliš stroze a velmi špatně se čte. Jedinou hvězdičku strhávám kvůli střihu první části, doufám, že alespoň ji dotočí. Na tu formu, jakou je knižní předloha psána je alespoň tato část příběhu perfektní. Ale to samozřejmě může být jen můj názor. Je na vás, jestli se s ním ztotožníte či nikoli. ()

• Natáčanie prebiehalo v meste Syracuse v štáte New York. Záverečné scény z 3. časti sa natáčali vo Florencii, Taliansko. (Zuzana.Satko)