Do pryč z tadyma

Česko, 2020, 1 h 43 min (Minutáž: 25–26 min)

Epizody(4)

Do pryč z tadyma se vydává po stopách tří krajánků – Martina, Pavla a Michala, kteří se rozhodnou projet Jižní Ameriku. A to na motorkách. Trasu mají naplánovanou z Chile na jih a pak přes Argentinu a Bolívii k jezeru Titicaca. Nejdřív se ale musí popasovat s Chilskou byrokracií – takhle na úvod dost velkou výzvou. Problematické se ukážou i samotné motorky, mimochodem čínské výroby. Cestu našim motorkářům komplikují i velké lesní požáry, všudypřítomné kontroly a něco, co by v Jižní Americe čekal jen málokdo – zácpy. To vše jim však vynahradí krása jihoamerických hor, sopek, jezer a lesů... Nevšední počin v podobě čtyřdílného dokumentárního seriálu nabídne divákům nejen úchvatné záběry na Jižní Ameriku, ale také originální hudební doprovod s občasnými vskutku filmovými vsuvkami. Do pryč z tadyma je cestovatelský dokument s netradiční formou, kde jeho tvůrci, a zároveň účastníci, vyrážejí na 100denní moto expedici Jižní Amerikou. Bez zkušeností, ale zato s velkou vášní překonávají všechny nástrahy, které se často posouvají mimo realitu, a my tak můžeme být svědky nejen jejich putováním chilskou Patagonií, argentinskou pampou a bolivijskou džunglí, ale i cesty do jejich fantazie. (TV Prima Cool)

filmmovier odpad!

Nevím, kdy naposledy jsem dal něčemu odpad, ale tenhle výtvor si nic jiného nezaslouží. Je to příšerně natočené, nesympatické (včetně účastníků) a neuvěřitelně trapné. Zvládl jsem dva díly, přičemž ten druhý byl ještě o řád horší, než příšerný první. Víc než cestopis je to nesmyslná parodie na všechno možné a není to ani trochu zajímavé. Neuvěřitelná debilita, ale je fascinující, že na COOLU může mít svůj pořad opravdu každý, hlavně když to bude co nejvíc idiotské. ()