Life and Death in 96 Hours

Volodimir2

Ide o 3. diel cyklu Boje Dlhého pochodu. Film nám približuje ďalšiu trasu pochodu 1. Červenej armády a jej zložiek v rámci Dlhého pochodu (od 16.10.1934 až do 22.10.1935). Ide o hrdinský príbeh nebezpečného vojenského presunu čínskych komunistov z juhu Činy z Jiangxi na sever do Shaanxi v dĺžke 9 000 km. Plukovník Lin Biaou,veliteľ I. zboru 1. Červenej armády, vydal rozkaz kapitánovi Zhao Yongovi, veliteľovi prieskumného oddielu, k vytýčeniu a vyčisteniu pochodovej trasy od hniezd banditov na pochodovej osy Guiyand, Anshun. Pre splnenie tejto úlohy dostal 4 dni, tj, 96 hodín. Po skončení tejto časovej hranice sa 1. zbor Červenej armády zrýchleným presunom prepraví do Anshunu a odtiaľ do Yunnanu. Kapitán Zhao Yong so svojimi chlapcami so značnými obeťami úlohu splnil a zničil aj hniezdo odporu You Longa. Prežiť túto náročnú úlohu nebolo ľahké a cesta ktorú podnikli bola nesmierne náročná. Prežilo ich iba 14 ale aj zmarené ľudské životy napomohli pokračovať 1. Červenej armáde pokračovať dopredu. Kapitán Zhao Yong dostal najvyššiu možnú odmenu a to vystískanie na hrudi samotným veliteľom zboru Lin Biaom. V Yunnane sa 1. zboru konečne podarilo naviazať spojenie so IV. zborom 1. Červenej armády, ktorý sa nachádzal v Sichvanu. Tak pochod 1. zboru Lin Biaou sa otočil smerom na sever v ústrety ďalšej bitke Dlhého pochodu na rieke Dadu, ale to už je téma ďalšieho 4. dielu a posledného z cyklu Boje Dlhého pochodu. ()