Maraton studentských filmů 2020

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický / Dokumentární
Česko, 2020, 241 min

Výroční přehlídka filmové tvorby středních a vysokých škol za rok 2019/2020, uváděná ve spolupráci s Českou televizí v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti... Již tradičně Česká televize ve spolupráci s Letní filmovou školou přináší Maraton studentských filmů, které v posledním roce vznikly na středních i vysokých školách zaměřených na film a audiovizuální tvorbu napříč republikou. Letošní přehlídka mj. odráží aktuální světové dění a nemalá část studentů ve svých filmech reflektuje pandemii a nouzový stav. Do maratonu bylo letos zařazeno celkem 31 filmů z 16 různých škol. (Česká televize)

honajz2

Předem musím zmínit, že hodnotím přenos, ne výběr filmů. Bohužel to celé bylo poněkud trapné, od nápadů na dodržování dvoumetrových odstupů (to mi snad vadilo ze všeho nejvíc) po ne zrovna povedené vtipy. Těžko říct, jestli to je spíš vina režiséra nebo moderátora, protože z moderátora jsem měl pocit, že se to snaží nějak oživit, ale bohužel neměl moc co. K filmům se vyjádřím při jejich samostatném hodnocení, každopádně líbilo se mi a musím to zmínit, že celý maraton odstartoval a pak zakončil videoklip. Původně jsem chtěl dát 2*, protože se celý přenos až překvapivě vyhýbal politickým agitacím, ale v závěru na ně bohužel stejně došlo (sice lehce - ale mě už to štve, já sleduju maraton studentských filmů, na politiku, na tu mám jiné pořady či celou ČT24 a tahat ji do všeho mi taky nepřijde jako dobrý nápad, kor někam, kam se nehodí), takže víc jak lepší 1* nedám. ()