Karlos80

Pomatený a narušený US Vietnamský veterán a jeho destruktivní misogynie (posedlost zabíjením krásných žen které se maniakovi připletou do cesty, i když to na začátku vypadá jen jako nějaká nevinná hra!), na které se podepsala nejen válka, ale i nevěra jeho manželky! Od jiných 70's záležitostí (viz třeba "Born for Hell"), se tento film moc neliší, styl to docela má, zápletka je ale už slabší (hlavně díky tomu, že vrahovu totožnost známe prakticky od začátku). Co do žánru, tak tento španělský obskurní flick by se dal zařadit mezi slasher/giallo filmy. Nějaké lehké stylistické doteky se tady našly. Herec v hlavní roli byl neuvěřitelně strašidelný a opravdu psychouš pár excelence! Trochu mi připomínal Joea Spinella z Maniaka. Neustálé opakované detailní záběry na jeho propocenou tvář s výraznými kruhy pod očima - popraskanými kulatými brýlemi a mastnými vlasy, zde měly jednoznačně posilující efekt i silný emoční dopad na diváka - potkat ho v noci na ulici, tak asi honem rychle vemu roha. Ve filmu je dost snových sekvencí - které tu ale měly svoje opodstatnění, některé docela efektní mordy s trochou krve také ušly, čím víc se sestupovalo do hlouby vrahovi mysli a psychiky, tím víc přituhovalo a tím více děsivější a mrazivější se vám snímek zdál - opuštěný dům, strašidelné a temné sklepení kde psychopat rozpouští v nějaké kyselině jednu ze svých obětí - to vše bylo rovněž natočeno velmi efektním způsobem. Bohužel viděna jen cca 60. minutová verze, kde chybělo asi 13. minut (celková stopáž mého ripu čítala délku 73. min., kdy posledních 13. minut bylo vyplněných úplně jiným španělským filmem!) resp. 21. minut (viz zdroj na IMDb)! Totálně ztracený Eurohoror (mnoho info o filmu nenajdete ani na webu, jak se zdá film ignorovala kritika i španělské publikace) a jiná kopie snad k mání momentálně ani není. Škoda, mohlo to být ještě zajímavé. ()