It's Not You, It's Me

Arsenal83

Prerábka mexického filmu z roku 2010 s Martinou Garcia a Alejandrou Barros (No eres tú, soy yo). No prerábka, dokonalá kópia, od začiatku do konca je scenár prepísaný, herečky sa snažia podobať, ale latino divy boli krajšie. Komédia je o mužovi, takému mumáčikovi, ktorého žena podvedie a on sa snaží začať odznova, no jeho myšlienky smerujú stále k tej jeho pôvodnej holke. A snaží sa to vyliečiť randením s pochybnými ženskými. Nuž tak poviem, nebol to zlý film. Ale na komédiu mi tam niečo chýbalo. Aha, už viem. Humor. ()

silentname

Málokedy sa stane, že by som mal pocit, že najlepšia časť filmu bol jeho stred. "It's Not You, It's Me" však toto absolútne perfektne napĺňa. Začiatok je strašne rozpačitý, a okrem toho Jeff Friedman sa ukazuje ako absolútne mizerný herec. Popravde som viac začal očami blúdiť po jeho byte a hľadal som koľko "Star Wars" vecí v ňom objavím. Bolo to zaujímavejšie, než sledovať jeho herecké výkony a fakt, že pôsobil ako absolútny zúfalec. No akonáhle sa vydá na cestu po stopách minulosti za svojimi bývalými priateľkami, tak veci naberú úplne iný spád a začalo ma to úprimne baviť. Časti s Nicole, Molly a Kate hodnotím ako skvele. Najmä Kate. Neviem jak to, ale tam tá chémia fungovala na sto percent. S Madison to bolo vyslovene kamarátstvo, nakoľko sa ukázala ako lesbička a Izzy... tak dievča asi rokmi vysoko ovplyvnilo čítanie erotickej literatúry, ktorá sa tvári ako červená knižnica. A áno, mám na mysli presne to. V závere však film opäť skĺzne do klišé a hlavne sa skvele ukáže, že so svojou poslednou ex priateľkou Melissou nemali absolútne nič medzi sebou. Toto nie sú Jason Biggs a Shannon Elizabeth. Vizuálne možno, ale tá chémia bola absolútne na bode mrazu. No film nakoniec prinesie ešte malú záverečnú vsuvku, ktorá predsa len robí záver o niečo zaujímavejší. Takže výsledne by som povedal, že som si film užil a nakoniec ma dokázal celkom fajn presvedčiť. A ak by som mal vybrať Jasonovi najlepšiu holku, tak jednoznačne by som ukázal prstom na Kate. Keby som nevedel, že ste sa v minulosti rozišli, tak by som povedal, že by ste stále reálne boli spolu. Hodnotenie: C+ ()