silentname

Spracovanie "The Box" je možno trošku lacnejšie a je vidno, že film bol spracovaný jedným človekom, no minimálne mal celkom obstojne napísaný scenár. Miestami mám síce pocit, že sú tu scénky, ktoré by sa z toho dali vyhodiť a miesto toho sa viac zamerať na to, čo ma ako diváka reálne zaujíma, no niekedy je ťažké pochopiť niekoho víziu. Ako príklad by som uviedol, že radšej by som strávil viac času s Tylerom v tej "krabici", z ktorej niet cesty von a nepotreboval by som scénky s jeho psychiatrom, ktoré mi tam vyslovene zaberajú čas a okrem toho dávajú Grahamovi Jenkinsovi na tvár jednu z najhorších falošných briad, aké som kedy videl. Koncept je totiž zaujímavý. Byť uzavretý vo svete, kde dvere skrývajú nerozbitné zrkadlo a neexistuje cesta von je niečo, čo by som si vedel predstaviť. Je to skoro ako laboratórny pokus. Ale čím pôjdeme ďalej, tým viac sa nám bude odhaľovať a vo výsledku je to pre mňa celkom fascinujúci film. Ja by som sa z toho asi zbláznil tiež. Takže za koncept filmu body pridávam. Škoda toho, že to niekto nedomyslel do perfektného filmu. Hodnotenie: B ()