Nové pracoviště Hannese Fuchse je neobvyklé: je to vězeňská škola v křídle pro mladistvé velké vídeňské věznice. Svérázná vězeňská učitelka Elisabeth Bergerová je svými nekonvenčními výukovými metodami trnem v oku vězeňské stráži, ale při jejích hodinách výtvarné výchovy se při malování uklidní i ti nejtvrdší vězni. Když má Fuchs první třídní dozor, dojde k incidentu se záhadnou, samotářskou vězeňkyní Samirou, který má nečekané následky a otevírá ve Fuchsovi dávno zapomenutý strach... S filmem Učitel nám Arman T. Riahi na základě skutečných událostí dává nahlédnout do neznámého každodenního života za zdmi věznice a zavřenými dveřmi. Emocionální drama, které je stejně hořké jako nadějné, diváka zaujme až do poslední minuty. (Das Filmfest)

claudel

Tematicky rozhodně zajímavé a aktuální, resp. možná i další dvacet až třicet let aktuální. Tahle sociální-psychologická dramata mám rád. Jen jsem postrádal trochu silnější scénář, práci dramaturga a lepší ukotvení příběhu. Po slibném začátku se děj rozbíhá do všech stran a spousta linií zůstane ve slepé uličce, nevysvětlena, nevyřčena. Možná se jedná o záměr tvůrců, mně však takový styl úplně nesedl. Po dlouhé době opět Sibel Kekili, ta mě naopak potěšila. ()

Detektiv-2

Silné téma, kvalitní zpracování a především výteční M. Hofstätter a A. Petrovic. Prostředí působí velmi reálně a chladně. Z odhaleného osudu Samiry běhá mráz po zádech. Charaktery hlavních postav jsou velmi dobře vykresleny a ač sleduje škálu mladých vyvrhelů společnosti, máte potřebu jim fandit, stejně tak jako jejich učitelům. Vše skvěle doplněno dobrou hudbou. ()