The Cooler

všechny plakáty
Krátkometrážní / Fantasy / Muzikál
Velká Británie, 1982, 11 min

Themyth

Ono samotný krátkometrážny snímok je hodný dvoch hviezd. Čakal som dej na spôsob kultového Brazil. Ale realita je slabá. Prostoduchý príbeh väzňa a jeho bachárky s niekoľkými sentimentálnymi piesňami. Slabé. Vo vedľajšej roli sa mihne slávny P. Mccartney, ktorý hlavnému protagonistovi, starému súputnikovi Ringovi zároveň skomponoval dve skladby na album ku ktorému je tento snímok akousi súčasťou promo kampane. Skladby sú priemerné, filmík dokonca podpriemerný. Čo ho ale v mojich očiach vyzdvihuje o jeden level je idea. Nápad ako upozorniť v obrazovej podobe na vydanie nového hudobného albumu. A nie komerciou typu Kúpte si v obchodoch, stiahnite si na nete, ale filmom ktorý má svoj pôvodný dej. Filmom, ktorý si žije svoj vlastný život. A ako keby okrajovo upozorňuje že je tu nová tvorba hlavného protagonistu. Tieto časy orientáciou marketingu na predaj nosičov sú dávno nenávratne preč. Je to ale krásna reminiscencia za dobou, ktorá mala svoje osobité čaro. Robiť nákladné klipy na podporu predaja nosičov. Toto je ale niečo špecifickejšie. Krátky film so svojím vlastným dejom, ktorý si žije svoj život. Ringova novopečená manželka Bond girl Barbara Bach v tej dobe vyzerala úchvatne. Mať takúto bachárku vo väzení...rád a dobrovoľne nastúpym na výkon trestu. ()