Karlos80

Variho inspirace Dallamanovým "vynikajícím kouskem "Quelli della Calibro 38" (1976) zde v této násilné taliánské zločinecké detektivce od Giuseppe Variho (třetí a poslední film v žánru), v hlavní roli s Antoniem Sabatem (policejní inspektor), který je zde tentokrát takový neslaný-nemastný, prostý nějakého charisma a z formy. Vůbec film dost trpí tím, že zde divákovi není pořádně přiblížen jakýkoliv vývoj charakteru. Luciano Rossi v roli darebáka šéfa tak jednoznačně zastínil Antonia Sabata, zvláště ke konci. Špinavý, násilný film, na první pohled s poněkud nejasným spiknutím (Sabato má zde asi dvojí podporu, jednu od otce Albertiniho, který je na volné noze a pak párem policajtů-motorkářů), kde najdeme mnoho přestřelek, scén sexu, explozí (pěkný moment v klubu, kde měla výstup topless tanečnice a kdy za nedlouho poté následoval obrovský výbuch), nechybí ani automobilová honička a jeden milostný románek (Dagmar Lassander), tím vším se může pyšnit tento docela odvážný film, s dobrou poslední třetinou, který se sice nevyrovná "Quelli della Calibro 38", ale fanoušky zločineckých filmů by potěšit mohl, škoda jen té mizerné kvality, ve které jsem film viděl a toho že přeci jenom spousta rozhodujících scén se odehrávala v noci, zde v hodnocení musím trochu slevit. ()