Karlos80

Levné, ale jinak opravdu kvalitní taliánské sleazy zločinecké eurocrimi (poliziesco), při kterém jsem se téměř nenudil. Film měl být v plné nesestříhané a necenzurované verzi, škoda jen té opravdu ubohé kvality (stará ošuntěla vhs s dánskými titulky!). V hlavní roli Al Cliver a Tano Cimarosa, který film i režíroval, byla to jeho druhá režie ze tří. Al Cliver zde hraje komisaře/inspektora Ettore Morettiho, není to jeho úplně nejlepší role v samotném žánru, ale špatný nebyl, ve filmu však neměl tolik prostoru jako neohrožený Tano Cimarosa. Ten na sebe strhl veškerou pozornost a dá se říct, že byl nejlepší Hraje tu otce, jenž jde sám proti gangu spodiny, který porazí autem jeho dceru. Pomstychtivý scénář může začít, spiknutí je parádní, ale občas trochu komplikované. Film je místy i docela legrační, nechybí občas skutečně velmi surové násilí, někdy až překvapivě krvavé (vypíchnutí oka tužkou, ubodání ve sprše, nůž ve stehně atd.), nahota, drsné znásilnění, střílečky, nějaké to pronásledování a parádní dramatické hudební skóre, které zde sedlo jako pěst na oko. Velmi raritní poliziesco, které stojí za oprášení a následnou pozornost, doporučuji především uživatelům Cabal a Erl. ()