Série(3) / Epizody(22)

Arsenal83

Na pôvodný Internát sa to nechytá ani zďaleka, ponechaná bola akurát mysteriózna atmosféra a študenti. Avšak riešenie toho tajomného prípadu je nezmyselne potláčané nie že telenovelovými vstupmi, ale od tretej časti všadeprítomnou sexualitou, ktorá nikam dej neposúva, nemá žiadny význam, je tam len, aby bola. Zábery síce nie sú explicitné, ale neviem, aký význam má ukazovať dvoch homošov na záchode, potom dve lesby na záchode, následne trojka lesby s chlapcom a dokonca potom mních pretiahne učiteľku. Človek mal pomaly pocit, že sleduje sfilmovaný román od de Sadeho. Jediným významom tohto miš-mašu bolo splniť liberálnu agendu, čo však totálne ubralo na kvalite seriálu. Najmä keď sa takéto veci riešia s herečkami s tvárou vhodnou pre pedofila. ()

MickeyStuma

Španělský seriál o dění v určité internátní škole volně navazuje na sérii 'Internát' (2007-10), takže může oslovit toho diváka, kterému se onen seriál zamlouval. Máme tu však jiné prostředí, což znamená jinou školu, jiné učitele a vychovatele, jiné žáky a samozřejmě jiné tajemství. Jen ty školní uniformy jsou snad stejné. Jedná se o školu s patřičnou výchovou pro problematické dospívající lidi, kde se jako všude jinde odvíjí jednotlivé příběhy, záhady a děsy. U nás se takové škole a výchově říká jednoduše pasťák. Škola je umístěna na samotě u kláštera obklopena přírodou na okraji skály, kde myšlenka a provedení útěku přináší nemalé dobrodružství. Seriál ukazuje život dospívajících mladých lidí takový jaký je. V rámci záhadologie však určitě skupinka pátrá po tajemství, které každým dnem začíná být děsivější a děsivější. Vzniklá hororová atmosféra je výborná. Objevuje se mrazení v zádech a k tomu nějaké ty lekačky. V tomto směru by to bylo výborné, kdyby však celý koncept nenarušoval všudypřítomný sex. Stejně jako u předchozí zmíněné série i zde se střídá tajemno s erotičnem, což prostě vzájemně nefunguje. Tak buď to měl být erotický seriál a nebo tajemný horor a ne oboje. Vzájemné se to prostě ruší. A protože jsme v době, kdy se liberální politika násilně protlačuje do všeho, ani zde nechybí homosexualita jak u chlapců, tak i u dívek. Že to příběhu naprosto nic nepřidává už může být jedno. Hlavně že to prodloužilo stopáž. Takže tu máme typickou studentskou rivalitu, milostné a sexuální zápletky, které nejsou vynechány ani u učitelů a vychovatelů a k tomu napínavé pátrání po jedné záhadě. Seriál je sice ambiciózní a v hororových scénách patřičně temný, ale jako celek to prostě žádná výhra není. Velmi často je i to umělé natahování stopáže znát. Otevřený konec pochopitelně dává prostor pro případné pokračování. Co k tomu víc dodat. Ve své podstatě se nejedná o nic jiného než opět o španělskou temnou telenovelu jen tak na zabití času. A to je asi tak vše. ()