Unfollower

silentname

Doslova by som mohol povedať, že v tomto prípade ide o absolútne základný thriller. Veľmi jednoduchý príbeh, veľmi jednduchá zápletka, okrem toho v polovici filmu vieme kto je zloduchom filmu a v prípade, že ste si pozreli trailer, tak to viete už aj odtiaľ. Pretože dávať spoilery už do trailerov priláka viac divákov, že? Okey, to teraz ale nebudem riešiť. Ja som si trailer pozrel až po filme a tým pádom som mohol uvažovať, o koho asi pôjde. "Unfollower" je v realite podľa mňa len málo zaujímavý. Môžem povedať, že som fandil našej hlavnej hrdinke Jo. Môžem povedať, že som bol zvedavý, kto za celou akciou stojí. A možno by som povedal, že film by bol zaujímavejší, keby som mal reálne pocit, že je tu aj nejaká silnejšia forma ohrozenia. To čo sa bude Jo diať sú síce nepríjemné veci a rozhodne to nechcem nejako zľahčovať, no súčasne si uvedomujem, že toto je thriller, a keby som pocítil aj nejakú väčšiu formu ohrozenia alebo niečo, čo by tento thriller niekam posunulo, tak by som bol asi spokojnejší. No myslím si, že v rámci svojho rozpočtu sa s tým popasovali celkom obstojne. Kamera nie je najhoršia. Boje nie sú nejako šialene zostrihané a bol som schopný sledovať jednotlivé scénky, vyvrcholenie a záver filmu sú celkom príjemným prekvapením. Páči sa mi akým spôsobom sa jej podarí násilníka zastaviť a zachrániť sa a môžem povedať, že aj niektoré postavy sú celkom okey. No v ničom film nejako výrazne nevyniká a je vidno, že je to len malý projekt, ktorý určite nemal žiadne väčšie ambície. Na jedno pozretie mi to ale stačilo. Hodnotenie: C ()