Things Don't Stay Fixed

silentname

Celkom príjemné filmové prekvapenie. Musím uznať. "Things Don't Stay Fixed" ma zaujalo svojou témou, no nakoniec sa tu pod povrchom toho skrývalo predsa len trošku viac. Je to síce film o otcovi, ktorý nechce, aby sa jeho dcéra vydala za chalana, s ktorým ostala tehotná. A je mu jedno, že už má 20. Pretože nechce, aby bola nešťastná. Lenže film podľa mňa brilantne ukazuje, že možno to nie je jeho dcéra, ktorá potrebuje svoj život zlepšiť a opraviť. Ale možno je to on sám. Je tu niekoľko skvelých scénok, ktoré ma dostali. Či už scénka počas spoločného obeda, časti Sama a Chrisa v aute alebo aj keď je Sam pri hrobe svojej manželky. Záver filmu je podľa mňa skvelý a istým spôsobom brilantne hovorí o tom, že všetci sme tu len na chvíľu. A je jedno kto sme. Okrem toho tu má film aj niekoľko komentárov ohľadom Boha a viery, no čo sa týka filmov, ktoré otvorili túto tému mi tento prišiel ako najmenej násilný a najviac prirodzený a úprimný. Nie je to viera čo je kľúčom a motorom filmu. Ale vie tie scénky skvele doplniť. Najmä keď Sam pôjde navštíviť svoju mamu, ktorá je presným príkladom kresťana, ktorých skutočne nemám rád. A tie dialógy v tej scénke fungujú skvele. Neviem moc čo tomuto filmu vytknúť. Vo svojom jadre tu funguje všetko veľmi dobre. Na konci som sa cítil skuotčne obohatený. Ak máte radi malé americké drámy, tak tento film odporúčam k zhliadnutiu. Hodnotenie: A ()