V Koreji dvacátých let 20. století se Jang-džin a Hun-i snaží uchránit své jediné dítě Son-džu před realitou života pod koloniální nadvládou. V roce 1989 Solomon dojednává velký obchod. (Apple TV+)

tuctovychlap

bla bla bla..optika síce ok, ale narácia, príbeh, zaujímavosť..? mám obavy, že toto je pre mňa zbytočnosť..próba ešte jednej časti za účasti šikmookej sóji, mindži, té(ža)vú a jedného bieleho Simpsona.. ()

Googooplexer

(Videl som približne jeden a pol epizódy). Zaujímalo by ma, že ak by bola teraz dostupná nejaká technológia, ktorá by predĺžila vek dožitia človeka na takých 130 rokov, že či by automaticky scenáristi a stream služby predĺžili jednu epizódu na 105 minút a pridávali ďalšiu vatu a piliny do už tak chabého deja. Prvý diel má okrem strašnej nudy už len asitak 2-3 zaujímavé statické scény. Ale keď si pustím film/seriál, očakávam predsa hlavne pohyblivé obrázky. Hviezda za snahu, a že do odpadu tomu predsa len kúsok chýba. Pá pá pačinko. ()

ER

Bravurní pilot s až filmovým vzhledem, precizní režií a kamerou. Děj přináší myšlenkovou hloubku, související s okupantským stavem v Koreji, která formuje hlavní postavy. Ty postupně poznáváme, přičemž děj nikam nespěchá a dává prostor především mladé Son Džu. Středobodem seriálu bude love story, vznikající na konci první epizody a pokud vše bude pokračovat v intencích pilotu, pak se mám na co těšit. ()