Ztracené království pirátů

Vyvěste černou vlajku (E01)

(epizoda)
  • USA Hoist the Black Flag (více)

Rok 1715. Válka mezi Británií a Španělskem skončila. Britové používali k útokům na španělské lodě pohybující se v Karibiku „korzáry“ – loupeživé námořníky na volné noze. Ti se však znenadání ocitli bez příjmu stejně jako mnozí členové britského vojenského námořnictva. Když tedy ztroskotala španělská flotila pokladů u Floridy, mnozí se obrátili k pirátství. Za své útočiště si vybrali Nassau nabízející spoustu zátok k ukrytí lodí i kořisti. V prvním dílu hraného dokumentárního cyklu se seznámíme s hlavními zástupci povolání stejně výnosného jako nebezpečného: Benjaminem Hornigoldem, Henrym Jenningsem, Černým Samem Bellamym, Charlesem Vanem i Anne Bonnyovou. (Česká televize)

Astaroth12

Zatial je to rozbeh, ale tento hraný dokument ma určite osloví. Mám rad tuto tematiku, fascinujú ma legendy o známych pirátoch a keďže títo piráti z Karibiku žili v 18 storočí, tak  o ich živote sú často len dohady, ktoré sú fascinujúce, ale ci sa zakladajú na pravde sa už nedozvieme. Vidieť, že výprava je ukážková a do tohto seriálu Netflix nalial veľa peňazí. Nebude to tak úderné ako čierne vlajky, ale o pirátstve sa tu toho dozvieme veľa zaujímavého a to som rád. Zatial slaba 4*. ()