Starověké civilizace Asie

• Česko Civilizace dávné Asie (více)
Singapur, 2020, 8x48 min

Střih:

Joel Tan

Čtyři silné říše, které psaly dějiny civilizace v jihovýchodní Asii. Jejich historie je tak málo prozkoumána. Autoři tohoto seriálu se vydávají na cestu po různých místech a zkouší odhalit všechna tajemství thajské Ayutthaye, centra Siamu, barmského Baganu, Madžapahitské říše, která se rozkládala na území dnešní Indonésie, a Khmérské říše, jež zabírala území současné Kambodže, části Laosu, Thajska a Vietnamu. Odborným průvodcem je historik a specialista na Asii Peter Lee, který pomocí ohromujících animovaných rekonstrukcí skládá do mozaiky doložené události a legendy, aby odhalil všechna tajemství tohoto úžasného koutu zeměkoule. (Kino Svět)

Marze

Pro mě neznámé asijské reálie na televizi Prima Zoom. První díl Ajutthajské království v dnešním Thajsku. Sympatická je zde ochrana přírody byť se samopaly v ruce.  Dalsi díl je o chrámech budhistické Barmy. Měly by jste zde stále meditovat, jinými slovy mysl je jako zahrádka, která stále zarůstá plevelem a je třeba ji udržovat pozitivní. Druhý díl je o lásce mezi paviány a psy, kteří jsou normálně v divoké přírodě ve vztahu kořist a lovec.. Třetí díl je o Angkorské říši s tehdejším milionem obyvatel vyrostlých na rýži v dnešní Kambodži. Ctvrty dil se venuje Japonsku a  poslední díl je o multináboženské Indonésii. ()