• Western

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Tak tu sa Poirotovi skoro vypomstilo to jeho tradičné teatrálne vystúpenie v miestnosti plnej podozrivých za účelom odhalenia vraha. Akoby ho nemohol dať najskôr zatknúť a až potom spustiť to svoje divadlo. Tentoraz som na vraha neprišiel, no príbeh nebol príliš zaujímavý.

Agatha Christie's Poirot - Žlutý iris (1993) (epizoda)

Už ma nebaví pozerať tieto detektívky, keď v polovici viem, kto je vrah aj ako to urobil. Aj tú Poirotovu záverečnú fintu som hneď prekukol. Neviem, či to je len tak zle natočené, že mi je vrah hneď jasný, alebo by som na to prišiel aj pri čítaní knihy. Ale tu aj vďaka kratšej stopáži sa ten príbeh veľmi nerozvinul, nemalo to tú správnu atmosféru, jedna z najslabších častí Poirota.

Agora (2009)

Na Veľkonočné sviatky som neodolal a pustil si tiež film o kresťanstve a neľutujem. Na rozdiel od tých rozprávok, čo dávkujú svojim ovečkám v TV, Agora ukazuje naozajstnú tvár tohto "mierumilovného" náboženstva, aj to, prečo má dnes viac ako miliardu ovečiek. Katolíci sa nikdy nespoliehali na slobodnú vôľu, vždy radi použili všetky možné praktiky, aby nevyšla ani jedna ovečka nazmar. Veľmi vydarený historický film, ktorému by som subjektívne dal najvyššie hodnotenie, no objektívne mi k tam k dokonalosti niečo chýbalo.

A Guy Named Joe (1943)

Rozjazd je v pohode a medzi Spencerom a Irene funguje dobrá chémia. Potom ale príde nudná časť, keď sa Tracy dostane na výcvik pilotov a celý čas sa tvári, akoby bol v komédii, s veľkým úsmevom na tvári a film sa tu úplne zastaví. Príliš sa to ale nerozbehne ani v Pacifiku, kde sa to javilo na dobrú konfrontáciu, keď si Johnson začne s Irene. No nič zaujímavé sa nedeje ani tu a ten 18-ročný vekový rozdiel je neprehliadnuteľný, Irene vyzerá ako Johnsonova matka, absolútne spolu neladia ako pár. Myšlienku tomu všetkému dá až príhovor Lionela Barrymorea, no ani ten to už nedokáže zachrániť. A záverečná akcia pôsobí trošku smiešne a bola úplne zbytočná. Ďalší z tých priemerných vojnových filmov točených počas WW2, ktoré mali nabudiť odvahu u mladíkov vstupujúcich do armády, aj keď videl som už aj viac propagandistické. Tento je ešte celkom v pohode.

Ajami (2009)

Skvelá mozaika ľudských osudov v arabskej štvrti v Izraeli, natočená v úžasnom štýle nelineárneho rozprávania.

Ajťáci (2006) (seriál)

Škoda, že sa seriál viac nedržal IT narážok, ako tomu bolo zo začiatku (skúsili ste vypnúť-zapnúť po čase omrzí). Väčšina častí tak produkuje len obyčajný sitcomový humor, síce trochu odlišný od toho amerického, no nedá sa povedať, že je lepší. Dvaja podivíni a ich šéfka, dosť jednoduchý nápad, z ktorého sa toho veľa vyťažiť nedá. Pár vtípkov dobrých, inak priemer.

Akumulátor 1 (1994)

Svěrákove filmy mám veľmi rád, no pri tomto som skoro umrel nudou. Dávno som nevidel film tak neskutočne o ničom. Napriek tomu som mu dal ešte druhú šancu a vyšlo to nastejno.

Aladin (2019)

Princezná je nádherná, pesničky fajn, ale ten moderný štýl mi vôbec nesadol a výsledkom je zlátanina, ktorá baví len občas. 50%

A Lady Takes a Chance (1943)

Ako píše kolega, je to naozaj konzervačka. Lebo na konverzačku sú dialógy príliš nudné a pomalé. Pritom úvod kde sa s Jean lúčia traja nápadníci naraz vyzerá sľubne. No potom nasleduje obrovská nuda, ktorú nezmení ani zrazenie s Johnom. Aby diváci nezaspali, tak tam prebehne jedna klasická westernová bitka a nuda pokračuje ďalej, aj pri presune do iného mesta... Vôbec nič tam nefunguje, žiadna iskra medzi ústrednou dvojicou, nič zaujímavé sa za celý film nestane a rozhodne nič vtipné. Úplne zbytočný film. Keď to porovnám s inými komédiami s Jean, tak toto je prepadák na celej čiare, jednoznačne jej najhorší film, aký som videl a podobne pôsobí aj vo filmografii Johna Wayna, z ktorej som videl vyše 50 filmov. 30%

Alibi (2006)

V závere sa z toho stala riadna motanica, ale takéto premyslené, rafinované plány mám rád, aj keď prekvapujúci koniec nebol vôbec prekvapujúci. Ale milý film, pri ktorom som sa dobre bavil. Trošku mi vadil len Coogan v hlavnej úlohe, chcelo by to niekoho sympatickejšieho.