Kluci nepláčou (1999)

Co vypadalo jako sterilní drama se proměnilo v něco tak pusobivě emocionálního, že mi to na konci vyrazilo dech.

Expendables: Postradatelní (2010)

Trochu jsem se bál jít na Postradatelní z důvodu velké komerční show před uvedením premiéry, ale když jsem vydel jaké ohlasy film sklidil a jakého hodnocení se mu dostalo - expendables byli pro me jasná volba. A musím se přiznat, že jsem se cítil trochu provinile, jak sem se v kině bavil. Akční filmy zrovna nejsou moje srdcovky, ale vidět tyhle chlapy z nichž číší nadšení v každém záběru, jsem si zamiloval. Ustřední trojice nemá chybu. Musel bych opakovat to, co už jiní napsali. Hlášky, zbraně, charizma.... vše ve velkém. A když ve filmu přijde na řadu Terry Crews s jeho "mladou", usměvu se ubrání jenom suchar. Paráda!

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Tak jsem konečně viděl film od Davida Lynche. Na jeho pověst jsem narazil už tolikrát, že už bylo mojí povinností zhlédnout nějaký jeho film. A výsledek? Naprostý zmatek a pocit, že jsem právě viděl umění. Film sám o sobě tolik silný není. Hlavní linie je jako by ji někdo sešňupal. Ale chápu, proč si Lynch našel své příznivce. Jednotlivé scénky mají totiž úžasně naplněný potencionál. Twin Peaks na mě působil spíše jako koláž jednotlivých bizardních, hrůzostrašných, bláznivých a schizofreních scének... Záhadná žena, která je uvítáním do případu mě fascinovala!

Zaříkávač koní (1998)

Sice již stokrát viděné téma, ale ta výprava je nádherná.

Ptačí svět (2001)

Nádherná kamera a zvučná hudba. K tomu skromný francouzský komentář. Nádherná podívaná, která je na pohled velice okouzlující...

Avatar (2009)

Yes! Je to tady! Film, u kterýho máte to vzácné mrazení v zádech v několika scénách snímku. Ale toto mrazení tam vydrží déle než jindy. James vytvořil užasný svět, stejně tak krásný a tajemný jako je Středozemě, ale dočista jiný s užasnou přírodní atmosférou... Rozhodně se nezalekněte délky filmu, budete okouzleni každou minutou. Užasně hraje samotný Worthington, Sigourney a k sežrání je i Rodriguezová...

Thelma a Louise (1991)

Film s heslem na hlave: "Když cesta je cíl!" Je to nádherný snímek s osvobozující atmosférou a okouzlujícím humorem. Dlouho jsem se takhle nezasmál! Po chvilce si vás obě holky (přiznavám se, že mám slabost pro Susan Sarandon, ale ve spojení s Geenou Davis jsou obě neodolatelné) získají natolik, že stačí pouhá grimasa, pouhé pozvednutí obočí, abyste hned věděli, co se jim ted honí hlavou a trochu odtušili, kdy pozvednou bouchačky nebo kdy něco vykradou. ("Kdes vzala ten klobouk?".... "Ukradla jsem ho." ) A myslím, že dlouho nezapomenu na výrazy policistů a Darryla, když koukali na záznam Thelminy loupeže. :D A konec filmu zařazuji do mých top konců. Ridley, Susan, Geen, tohle se vám opravdu povedlo. Díky.

Ženy (2008)

Je to šílené, předvídatelné a ženské. Ale některé scény (není jich mnoho) jsou docela zábavné a Meg Ryan je fakt pěkná. A vydržel jsem koukat až do konce... dvě hvězdičky si to určitě zaslouží.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Musíte ho mít alespoň trochu rádi, nebo k tomu přistupovat, že je to umění, které ovlivnilo obrovskou masu lidí... a poté si dokážete film vychutnat. Na některých záběrech je vidět, že nejsou natočeny profesionální kamerou, ale jako celek nepůsobí ani rušivě. Jediný důvod, proč to není pět hvězdiček, je, že na mě prázdné hlediště (kromě pár tanečníků) působilo trochu tísnivě a depresivně a některé pasáže písniček jsou poněkud až moc dlouhé .... ale jinak nádhera M.J. Je velká škoda, že tahle show nebyla přivedena k životu, aby zapůsobila svou ohromností, zářivostí, nápaditostí a muzikální dokonalostí na všechny ty vyprodané stadiony.

Ztraceno v překladu (2003)

Nemám slov. Murray je užasně charismatický a vtipný (nejlepší scéna - focení s whisky). Ano, je to film o jazykové bariéře, ale také o tom, že každá nová přiležitost by se měla využít. Moc krásný film!