Who's Got the Action? (1962)

Walter Matthau tady byl v záporné roli démoničtější než Klaus Kinski. :) Skvělá komedie.

Drive a Crooked Road (1954)

Za mě fantastickej noirovej film. Fakt hodně mě bavily herecké výkony (hlavně Mickey Rooney je tady totálně boží) a i v podstatě jednoduchá zápletka tu byla krásně zpracovaná. Pro mě osobně jeden z TOP noirových filmů, které jsem doposud viděl.

The Art of Love (1965)

Nadprůměrná komedie s neotřelým nápadem a výbornými hereckými výkony. Obzvláště Elke Sommer jako Nikki byla naprosto okouzlující.

Horká hlava (1979)

Francouzské komedie mám rád, ale tahle mi nesedla. Možná je to tím, že nejsem fanda Patricka Dewaereho (vždycky mi přišel jako takovej divnej šmírák, kterýmu bych nejradši dal pěstí do nosu) a zároveň mi nic neříká ani fotbal (na sport nejsem a kor fotbal mi přijde extrémně nudnej). Takže v ohledu k těmto dvěma faktorům to ani jinak dopadnout nemohlo. Ale neupírám tomu filmu pár excelentních scén, u kterých jsem se válel smíchy. Hlavně tedy večeři, kde Dewaere nasraně vysvětlí padouchům, co jim následující den provede a to, jak se ten následující den doopravdy odehraje.

Rodinka Tlučhořovi aneb Byli jsme a budem (2021) (divadelní záznam)

Kaisera s Lábusem mám rád a Tlučhořovi taktéž. Vlastně je teď znovu poslouchám a po roce jsem teprve někde kolem 450 dílu. :) Nicméně mi přijde, že v audiopodobě je tahle mistrná improvizační show prostě lepší. Když je poslouchám, okamžitě si v hlavě podle hlasu vybavuji, o jakou jde postavu, ale když u toho koukám na mistry na jevišti, je to pro mě rušivý element. Druhou hvězdu sundávám za strašlivé technické provedení. Vůbec netuším, co zde pan Fehu režíroval, protože celý záznam je z jednoho stativu, kde se kamera v náhodných intervalech točí na diváky a vám tak uniká, co se děje na jevišti. Stejně jako záběry, kde improvizuje pan Kaiser, ale kamera sleduje pana Lábuse. Tomu záznamu by rozhodně prospělo, kdyby byl snímán vícero kamerami a prostříháván. Takhle to vypadá, jako by si to Páťa točil celé na mobil.

Závody lásky (1991)

Rychle a zběsile meets Taxi feat. Kobra 11. Překvapivě fajn německá jízda s mladým Schweigerem, aneb Bertík a Uschi jsou po uši zamilovaní. :)