Je to i můj život (2009)

No, čekala jsem leccos, ale že to bude takhle drsný, tak to ne... Ani mě tak nedojímalo to, co se přede mnou odehrávalo, spíš to, když jsem si v situaci na plátně představovala sebe samu a svoji sestru, rodinu. Příliš mrazivá představa a velmi kruté téma pro film, ovšem téma, kterému by se společnost neměla vyhýbat. Výborné výkony obou dívek! Ale Cameron Diaz se mi jako matka moc nelíbila...

Major Payne (1995)

Musím přiznat, že ač jsem to původně považovala za zcela nemožné, docela dobře jsem se u filmu bavila a zasmála se. Je to tak americky přehnaný - ostatně jako spousta jiných amerických filmů.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Vydržela jsem první více než polovinu. Když se po hodině prakticky nic nestalo, usoudila jsem, že bude lepší nechat se uspat... To se povedlo.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Válka dětskýma očima a přátelství za ostnatým drátem... Tento film mě sice nerozsekal jako "Život je krásný", ale i tak byl nesmírně působivý. Nad tím, jak film skončí mě nenapadlo dopředu nijak přemýšlet. Konec filmu byl pro mne tedy poněkud překvapivý. Dojem umocňovaly výkony malých herců a okouzlující Vera Farmiga. Dílo, které určitě stojí za vidění a na které se v brzké době určitě znovu podívám.

Mars útočí! (1996)

"...to nebude holuby..." On to možná ani nebude Burton. Kam se podělo to, čím mě dokáže obvykle tak zaujmout? Tohle musel natočit ufoun, bohužel.

Ukrutně šťastni (2008)

Malá holčička v červeném kabátu a s vrzajícím kočárkem byla nakonec asi tou nejméně divnou postavou v celém příběhu... Zvláštní film, který ovšem rozhodně nenudil. 3,5*

Ed Wood (1994)

Tak nevím... pořád si říkám, že mě to nebavilo. Ale na druhou stranu čas při sledování tohohle filmu neskutečně rychle utíkal a člověk se i zasmál. Zaujalo mě, že film nebyl barevný. Takže nakonec jsem si to i užila. Zvláštní film...

Ztraceno v překladu (2003)

VÍTEJTE V JAPONSKOU! Tenhle film mě absolutně dostal! Záplava pozitivních Japonců a do toho zasmušilý Bill Murray, který musí mít od podávání rukou ještě teď svoje ruce tak o 3 čísla větší. On do japonské kultury tak nádherně nezapadá a brání se jí. Už dlouho jsem se u filmu tak nenasmála. Trhačka punčoch, scénka se staříkem v nemocnici, televizní show, vrčící fax a vzkazy od manželky... První půlka se mi líbila víc pro svou osamělost, druhá byla víc "pozitivní". Zdatně Murraymu sekundující Scarlett Johansson to Japonsko ještě přikořenila. Bill Murray je zvíře!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Čekala jsem asi něco trochu jiného, ale i tak spokojenost. Příjemná hudba a ponurá atmosféra Londýna neměly chybu. Velmi se mi líbila i Helena Bonham Carter. Můj drahý Johnny mě tentokrát moc nezaujal. Celkově taková lehce krvavá oddechovka.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nemám ráda Jima Carreyho. Jeho přehnané grimasy mi nahánějí husí kůži. Choval se tak v pomalu každém svém filmu, který jsem viděla... Tenhle je naštěstí výjimkou. Velmi příjemnou výjimkou. Až na jednu scénu nechal Carrey své obličejové svaly odpočinout a hrál výborně! Modrá, zelená, červená a oranžová Kate Winslet byla jako vždycky skvělá. Co víc - i při těch všech barevných kreacích jí to moc slušelo. Každá vzpomínka má svůj význam.