Ztraceni ve vesmíru (1998) odpad!

Ale no tak, ale no tak!!!! Tak zbytečně promrhané miliony. To nezachránil ani Oldman s Hurtem a to už je co říct!

Eminem feat. Rihanna: Love the Way You Lie (2010) (hudební videoklip)

Má to zajímavý náboj a dobrou gradaci. Je fajn, když si dají práci s klipem i po režijní stránce. Je to taková malá zkouška poctivé filmařiny- všecko narvat do pár minut, upozadnit svoje ego a aby se na to dalo eště koukat!

Skyfall (2012)

Nevím, nevím........ Ten film mě prostě nevzal. Bylo tam pár dobrých scén ale prostě mě nevtáhnul. Spousta zbytečností a spousta tam toho na můj vkus zase chyběla. Největší katastrofou je pro mě ( můj oblíbený) Bardem. Tak blbě zahraného gaye jsem už dlouho neviděla a strach z něj nešel vůbec žádný. Už jsem se smířila s tím, že Bond jak jsme jej znali po dlouhé roky je nenávratně pryč, nějak mě ten nový ale nudí. To mi už přijde zajímavější Bourn. A není to vinou Craiga ale spíš konceptu celkově. Je pro mě celkem zajímavé číst ostatní komentáře, protože jsem byla celkem překvapená, kolik procent film získal. Musím ale pochválit titulky na začátku filmu, možná nejlepší od Goldfinger!!!!!! Takže slabší 3

Špióni z Cambridge (2003) (seriál)

Je neuvěřitelné, že příběhy, které píše sám život jsou mnohdy daleko lepší než ty vymyšlené. Série jistě patří k nadprůměru, ikdyž jsem hodně váhala nad lepší 3 nebo horší 4. Film je bohužel po dramaturgické stránce malinko nevyvážený. Zbytečně dlouhý rozjezd- který má sice ' něco do sebe ´ a herci jsou skvělí ( ano, zase ten Hollander) ale zdá se mi trochu moc, že cca hodinu a půl čekáte až se to pořádně rozjede. A naopak konec tak trochu ustřihnutý. Taky přijde líto, že Penry- Jones má tak málo prostoru, protože má pár opravdu silných momentů a je škoda že nemáme možnost vidět víc z jeho osudu a hereckého umu. Ale tak je to s každou postavou, jenom co ji režisér nechá malinko rozehrát emoce a nahlédnout pod povrch, už už tam rychle vrazí alespoň 5 různých scén z parků, laviček a zakouřených hospod. Neříkám, že jsou Cambridge spies špatný film, bylo víc než zajímavé sledovat bravurní obsazení, ale vidět jednou asi stačilo.

Jméno růže (1986)

Srovnání s knihou je zbytečné. Dějově obsáhlá knížka od Eca je naprostý skvost. Musím přiznat, že pro mně byla velkým oříškem, ale o to víc jsem si ji užila. Myslím, že věrně zfilmovat Jméno růže ani nejde. Annaud chytře vybral z mnoha dějových linek ty které lze označit za ' dramaticky nosné'' , ty, které posouvají příběh kupředu. Nedovedu si představit, jak by někdo chtěl zfilmovat ony rozsáhlé filizofické pasáže. Film má skvělé obsazení ( nejen Connery) a nemůže se vám stát, že by vám splývaly jednotlivé postavy, neboť každý z herců si vytvořil svou vlastní bytost. Je to takové panoptikum kláštera středověkého :) Režisér dokonale vystihl Dobu temna, dobu, ze které vás mrazí v zádech. Oceňuji i ponurou kameru. Je to taková dobrá dobová detektivka s dobrým obsazením a lehce líznutá filozofií. Doporučuju