Útěk ze Sibiře (2010)

Velice emotivní drama, které ukazuje na jedné straně sílu SSSR a Německa a na druhé odhodlání, které vede až k dosažení svobody. Chybí mi tu jen jedna věc, jak to se všemi, kdo přežili dopadlo. Jinak se tomuto filmu nedá nic vytknout, samozdřejmě není to film, který by vám nedovolil opustit řady a jít třeba pro pití, ale to se u tohoto typu filmu snad ani nedá.. 85%

Tři dny ke svobodě (2010)

Výbornej hereckej výkon od Russella Crowea. Tento herec patří k mím oblíbeným a snažím se shlédnout všechny jeho filmy a myslím, že opět nezklamal. Tomuto filmu musím dát 5 hvězdiček, ano není to film jako gladiátor, ale na druhou stranu je to úplně jiný tip filmu, než jsme u něj zvyklí. Film má v sobě náboj už od začátku, ale nejvíc vygraduje ke konci, kdy se pořád více komplikuje úniková cesta, nicméně vše skončí happy endem, což mě překvapilo. Rozhodně všem doporučuji a už se těším na další film s Crowem. Tady nám Russel ukázal, že kvalitní film se dá udělat i bez spolupráce se Scottem.

Red (2010)

Dobrá komedie pro potěšení, která nikoho neurazí a je obsazena slušnými jmény. Určitě všem doporučuji, kteří mají rádi humor a trochu akce. Podle mého soudu takových 78%, žádný velký hit to není, ale je to takový lepší nadprůměr.