Pozůstalí - Série 3 (2017) (série)

Pravděpodobně bylo lepší, když se autoři nepokoušeli vysvětlovat, ale soustředili se "pouze" na pozůstalé a jejich vyrovnávání se ztrátou. Jenže ani to nemusí být zcela bezproblémové, protože sledujeme postavy extrémní, někdy až otravné (Kevinův otec, jehož destruktivní cestě po Austrálii je věnována jedna celá epizoda). Postavy které ve svém zaslepeném fanatismu ubližují ostatním (nebo dokonce zabíjejí), abychom se pak dočkali scény, kde jsou určeni k politování. Opakovaně. Zůstala vynikající hudba a odzbrojující Carrie Coon.

Zrodila se hvězda (2018)

Nejspíš to měl být intimní film o vztahu dvou lidí, pěveckých hvězd. Film si však drží velký odstup nejen od okolí hlavních postav, ale i od nich samotných. S tuctovým příběhem tak vznikl poněkud divný, "nebulvární", film, kde skutečně vyniká jen civilní výkon Lady Gaga.

The Appearance (2018) odpad!

Jako když si skupina nadšenců vyrobí něco jako film.

Bible - Starý zákon: Josef (1995) (TV film)

Firnálně film působí jako by byl natočený v 50. letech a pak jsou tu, až na výjimky, postavy Egypťanů, kteří působí jako jako strnulé zhmotnění fresek (a tuším, že v těch parukách i spí) a trocha marockého(?) folklóru. Z té strnulosti vyniká především Potifar Bena Kingsleyho a částečně Jákob Martina Landaua.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 4 (2018) (série)

V první rodině se Madison rozpadne rodina a s ní i celý seriál. Další polovina je sledování nezáživných peripetií členů nově se vytvářející skupiny (tvůrcům nevadí přeskakovat události bez vysvětlení, zato si postavy hodně povídají a některé jejich motivace vyznívají v důsledku hloupě), která nakonec musí čelit jedné bláznivce. A to vše s jednou z nejméně sympatických postav z TWD v čele.

Kúkai (2017)

Výpravná fantastická detektivka, kde japonský mnich s básníkem/písařem vyšetřují řadu úmrtí v hlavním městě říše Tchang spojených s roztomile digitálním kočičím démonem. Triky jinak nejsou moc kvalitní a některé scény až směšné, příběh však, alespoň v první polovině filmu, odsýpá rychle. Zbytek přeplácaného filmu už mě zanechal v mírné letargii, takže mi nebylo dost věcí jasných, třeba proč je ta ženská tak důležitá nebo proč režisér "Konkubíny" točí takové slátaniny.