• Pornografický

Sophiina volba (1982) odpad!

Vydržal som to pozerať 30.minút. Neviem ako to pokračuje ďalej, ale do tej doby strašná nuda. Proste o ničom. Mám pocit, že film je zaujmavy len scénkami z obdobia 2.svetovej vojny a z toho ťaži(súdim podla hodnotenia). Príliš dlhé aby sa to oplatilo pozerať.

Fargo (1996)

Podla skutočnej udalosti? To snaď nemyslia vážne. Policajtka príde na miesto činu a mrtvoli nezakryte, žiadne otlačky sa neberu, fotky sa nerobia, atď. a to jedna z mrtvol je policajt, ale sympaťak. Miestami som mal pocit, že ta policajtka paroduje Columba, ale dosť mizerne. Nebyť výkonov Petra Stormareho a Steva Buscemiho tak to je pekny prúser a nevytrhne to ani fakt, že je to na motív skutočnej udalosti, aj keď značne poupravenej. Súkromny život policajtky len tak lízli a ešte aj zbytočne. Neviem k čomu tam primiešali scénku s tým bývalim spolužiakom policajtky. To bol asi len pokus zblížiť sa s postavou. 86% je až až na tento film. (Ak by som bral do úvahy, že to je akože podla skutočnej udalosti, tak by som dal len 2*.) 3*

Slovensko - prírodný klenot (2007) (TV film)

Nádherny dokument o rastlinách a zvieratách žijúcich na Slovensku. Úvod sa pomalšie rozbieha, ale s pribudajúcim časom je čoraz atraktívnejši. Stopáž je 28:58. Komentár číta Vladimír Štefuca. Je vhodný ako pre starších kôli množstvu informácii, tak i pre deti kôli pekným záberom. 5*

Krásy Slovenska (2010) (seriál)

V lúčnom kráľovstve: Majstrovské dielo! Nádherny diel s fascinujúcimi zábermi fauny a flóry. Príjemny komentár Mariána Geišberga plný informácii. Sprievodna hudba a zvuky su na vysokej úrovni. Plesám 5*. ... Ostrov na vode: Dobrý diel s komentárom Petra Rúfusa o Žitnom ostrove a okolí 4*. ... Lovci lesných tíšin: Ďalšia časť sa zamerala najmä na sovi. Dobré zábery a komentár Mariána Geišberga 4*. ... Hľadači utajených svetov: Asi najslabší diel seriálu. Moc vykecávania a málo záberov na pokochanie 2*. ...

600 kilo zlata (2010)

Tak po prvé toto komédia určite nebola. Film by bol viac než priemerny, keby ho lepšie domysleli. Prostredie, hudba, strih, kamera všetko sedi a dokonca aj herci. Nereálna je tam scénka, keď slepy odstreli dvoch či troch a každého na jednu ranu to je fakt sci-fi. Myslím, že film je napriek tomu podhodnotený. 3*

Grand Canyon (2008) (TV film)

Eěte by to chcelo doplniť, že v popise chýba ako ludia svojou nevedomostou likviduju už aj tak alarmujúci stav kondorov, ktoré umierajú na otravu olova. Taktiež ako priehrada narušila rovnováhu a je ohrozená jedna z najstarších sladkovodných rýb na zemi čo obýva rieku Colorádo okolo 1. milióna rokov.

Grónsko (2005)

Pekný dokument o Grónsku. Okerem klími, ľudi a ich kultúry ako je v popise sa film venuje najmä faune a flóre. Prekvapený som akurát z toho, že na polárne medvede akosi zabudli. Najväčšia časť je vyčlenená vtáctvu...Slabšie 4*

Poušť Namib - boj o přežití (2008) (TV film)

Asi som si nemal prečítať najprv komentár rs134, ale v podstate má pravdu. Ak sa dal nejaky dokument spraviť lepšie tak toto je ideálny príklad. Nemam rád, keď sa pred kamerou pretŕčajú členovia výpravy viac ako je nutné. Ako keby to bolo o ních a nie o púšti a zvieratách. Potom sa mal dokument volať napr. Ako sme trávili čas v Namíbii. Viac záberov tam je zbytočných a nekvalitných. Nechápem prečo tam použili zábery ručnou kamerou, ktorou snímali auto pred sebou ??? Takto je ten film dlhý a neatraktívny. Videl som lepšie dokumenty a dostali tri hviezdičky tak by nebolo fér dať tolko isto 2*

Poslední skaut (1991)

Fakt dobrý film snaď bez nejakej všimnutelnej výraznej chyby, ale len do sedemdesiatej minúty. Potom sa vyskytnu neskutočne záhadne náboje, ktoré netrafia zázračne svoj cieľ a neskôr ešte jedna blbosť. Taktiež nechápem dôvod, prečo Jimmi Dix šiel na štadión zachrániť život senátorovi, ktorého ani vlastne nepozná a riskuje kôli tomu svoj život. Napriek tomu celkový dojem pokazi až nelogická scénka s kufríkmi na konci. Škoda mohlo to byť aj viacej ako 3*, ale scenár nedosiahol úroveň hercov, humoru a réžie.

Nelítostný souboj (1995)

Ako vidím tak tu sa nehodnotil film, ale herecké zastúpenie. Hercov vyplytvali ako na päť hviezdnych filmov a úroveň to ma ako priemerná akčná kriminálka. Zbytočne dlhé a nezáživne. Mal som čo robiť, aby som to vydržal dopozerať. Pokojne ten film mohol mať 120. minút a malo by to lepši spád a bolo by to aj atraktívnejšie.