Drive (2011)

Těšil jsem se,ale co se zvrtlo?Recenze byly skvělé, Drive byl dokonce pasován i na film roku 2011,ale já sem tomuto filmu na chuť nepřišel a to z mnoha důvodů.Začneme asi pěkně od začátku.Zapnul jsem film a moje první chyba byla,že jsem čekal akční pecku.Vždyť tomu vše napovídalo:název,obsah děje na čsfd,trailer…ALE bohužel.Jsem typ člověka,co nepotřebuje akci,aby se bavil,ze všeho nejradši mám rád tzn. chytré filmy,kde se na někoho trochu víc povídá,ale ve finále to má něco,čemu já říkám příběh,ale zde to nebylo.Například dialogy tipu:,,Chceš napít?‘‘odpověď zní,,Klidně‘‘ jsou slabé.A co teprve hlavní hrdina,který za celý film řekne 5 vět,z nichž jsem již jednu uvedl,a pak vezme kladivo a začne okolo sebe s ním zuřivě mlátit.A to jsme se dostali k dalšímu problému,zbytečná brutalita.Kdyby alespoň měla logické vysvětlení,např. že jde o pomstu,ale to ne,když už někoho sklidit z cesty tak ho bezdůvodně 50krát píchnu do krku a ještě mu vydloubu oči.To mě hlava fakt nebere.Ale abych pořád nekritizoval,našel jsem i světlé stránky.První je hudba,která se k filmu hodí,je svěží a příjemně zpestří film,dále vyzdvihnu kameru a některé záběry,které pohladí na duši a více méně i příběh,hold škoda,že je uvnitř tak prázdný.I přes všechny výtky dávám 3 hvězdy.