Firefly (2002) (seriál)

Seriál s obrovským potenciálem, jenž byl po první sérii (nepochopitelně!!!) ukončen. Příběh se odehrává na pašerácké lodi typu Firefly a zachycuje příběh posádky, která se snaží vydělat nějaké ty peníze převážně nelegálním způsobem. Výborné je herecké obsazení, jemuž kraluje Fillion a Baldwin. Za vyzdvihnutí stojí i hudba, zvláště pak znělka seriálu, na kterou jsem si vytvořila až nezdravou závislost. Díly jsou vyvážené, jak po dějové stránce tak i akční, pro mě zde nebyla žádná hluchá místa, u kterých bych se nudila. Western prvky považuji ve spojení s scifi za hodně neobvyklé a rozhodně originální. Krom toho pravidelně každý díl utrousí někdo z posádky vynikající hlášku (viz. pastor Book: Jestli ji sexuálně zneužijete, budete se smažit ve speciálním oddělení pekla. V oddělení vyhrazeném pro pedofily a lidi, co mluví v divadle.). Z epizod mě nejvíc dostal Jaynestown (aneb jak se Jayne nechtěně hrdinou stal), Our Mrs. Reynolds ( díl u kterého jsem se asi nejvíc nasmála) a nakonec Trash ( kapitán Mal Reynolds nám ukáže svůj nahý zadek). Zatím neexistuje , žadný jiný scifi seriál, který by si mě až tak moc omotal kolem prstu.