Jack Ryan: V utajení (2014)

Kdyby se tenhle film jmenoval jen Shadow recruit, asi bych hodnotil o něco lépe, ale vzhledem k tomu, že je v názvu jméno Jack Ryan, tak budu hodně kritickej. Mým zatím nejoblíbenějším Ryanem je Harrison Ford. Ryanovky s ním měly úroveň. Zápletka odpovídala v rámci možností filmu předloze, byla zachována dobová atmosféra a i samotný Ryan a jeho okolí a rodina odpovídal knize. S Affleckem coby Ryanem jsem měl trochu problém, ale aspoň se film celkem držel knižní předlohy. A ted co je toto? Slátanina s nelogičnostma v ději a sprznění samotnýho Ryana. Je to jen zneužití značky Jack Ryan a Tom Clancy. S jeho knížkama to nemá nic společnýho kromě dvouch jmen, tak proč to prostě nepojmenovali např. Tom Jones - Shadow recruit? Celkem by mě zajímalo, jak by se na konečný výsledek díval sám Clancy, kdyby mohl. Na filmu se nijak nepodílel a ani na jeho stránkách jsem nenašel žádný odkazy, což mě přijde, že se k tomu moc nehlásil. Kdyby se film nehlásil k J. Ryanovi, dal bych možná i 3 hvězdičky s přimhouřením všech osmi očí, ale takhle nemůžu jinak než kurva palec dolů. Ta hvězdička je z respektu za Kevina.