Zločin (2011) (seriál)

Velmi poutavý seriál, se zajímavou postupně se odhalující a komplikující zápletkou a dobře napsanými jednotlivými charaktery. Jsem rád, že nedostala prostor karikaturizace postav, čímž je celý příběh o to uvěřitelnější. Ústřední dvojice detektivů působí díky své neobvyklosti a nedokonalosti velmi sympaticky - a jako protiklad jim jde celá řada vedlejších postav, který bych za to, jak se chovaj, nejradši zadupal do podlahy. Třeba maminku zavražděný, nejprotivnější postavu z televizní série za posledních pět let. Kdyby se jí zbavili po druhým díle a místo ubrečených sebestředných wtf scén s ní radši přihodili víc sprostých slov (ne že bych byl zastáncem nejsprostších filmových děl, ale tohle je tak puntičkářsky přeslušnělý, až je to místy nudný) a občas pár opepřenějších scén plnejch bradavek a zadků, oblíbil bych si The Killing ještě víc. A neškodilo by omezit záběry na děti a celou tu protivnou patriotistickou rodinnou atmosféru, která se seriálem táhne, i když připouštím, že vzhledem k typu případu je v tomhle případě na místě. Jen by jí tam prostě mohlo být trochu míň. AMC má, stejně jako v případu Walking Dead, s těmihle okruhy evidentní problém. Zaplať pánbůh za True Detective od HBO, to se sprosťáren, nahoty a tlumení 'amerického' zas na druhou stranu nebojí ani trochu. Z porovnání vychází (i ve kvalitě případu a hereckých výkonů) prostě o hodně líp. I tak je The Killing velmi dobrý seriál, který rád doporučím všem milovníkům poctivých kriminálek. 75 %