Nový papež - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Voiello a mníšky...najlepšia postava a zatiaľ najlepšia scéna sezóny.

Nový papež - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

Bude to veľmi zlý pápež. Tento seriál sú kontinuálne bomby a audiovizuálne orgie ako čerešnička na torte zmysluplných aj zmyselných dialógov. Openingy a endingy môžem dookola. Nech to kľudne má aj desať sezón.

Nový papež - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Na Sorrentinovi je skvelé, že človek nevie čo bude nasledovať v ďalšej minúte. Štrajk mníšok vo feministickom duchu je skvelý nápad a zápas sestra Lisette vs. Voiello je čestná remíza, dúfam že tento súboj bude pokračovať aj ďalšími kolami.

Nový papež - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Naprosto neskutočná vec, z openingu disco jebtišiek som si temer strekol a zvyšok rozhodne nezaostal. Fascinujúca reminiscencia súčasného "heretika" na stolci Františka, dotiahnutá do extrému a hlavne perfektný Voiello. A bude schizma, ne že ne. Sorrentino nehrá podľa seriálových pravidiel, ide si svoje a to je dobre. V tomto sa podobá Lynchovi. A to je tiež dobre lebo ide kvalitatívne rovnaké bomby len inak natreté. 10/10

Vlastníci (2019)

Najlepšia česká komédia minimálne od Samotárov. Všetko od scenára až po réžiu je tu perfektne vyvážené, každý si hrá to svoje lepšie ako najlepšie a čo je pri one room konverzačkách najdôležitejšie máte chuť okamžite vstať zo stoličky a ostatných členov SVJ poriadne prefackať (keby to išlo, keďže ste zabudli že sedíte v kine a nie na schôdzi). Klára Melíšková FTW, ak neuhádnete jej povolanie do troch minút ste lúzri. Asi by sme mali o tom hlasovať, ale 10/10.

Jekatěrina - Samozvancy (2019) (série)

Vlastne midquel medzi predposlednou a poslednou časťou predošlej série. Ešte opulentnejšia výprava a štandardne výborní herci. Aнгелина Стречина красотка. Pre mňa prekvapivo veľmi dobre fungovala aj zromantizovaná línia Alexeja Orlova a Jelizavety "Tarakanovej", napriek tomu že to určite takto nebolo je to celé v rámci príbehu veľmi uveriteľné a poučné pre krásne devy, ktoré hrajú veľkú hru bez tromfov. Z cárovnej tu už nadobro urobili tvrdú samoderžavnicu. A stálo by zato rozšíriť aj líniu Suvorova. Celé po rusky tu : https://www.youtube.com/watch?v=lnzqK7avQqY

Anna (2019)

Nech si ide jelita CSFD nasrať. Na tento film čakám od Leona. P.S. Kto si všimol чебурашку ?10/10 P.P.S. A teraz chcem film "Olga".

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nebudem vypisovať siahodlhé analytické komentáre, všetko k tomu ako čítať nového Tarantina viacmenej povedal Matty. Takže len pár poznámok. V zásade pre zážitok z tohoto filmu potrebujete len vedieť, čo spravila Mansonovie família 9.augusta 1969 vtedajšej manželke Romana Polanského Sharon Tate a jej priateľom. Ak sú vaše znalosti filmu na vyššej úrovni, QT vám pripravil retro prechádzku Hollywoodom a televíziou 60. rokov, ktorú si užijete o to viac, o čo viac máte znalosti o filme tohto obdobia. Herecky to tu u mňa s prehľadom berie Brad Pitt, ten si to na plátne doslova užíva. Margaret Qualley chcem vidiet v ďalších filmoch. Ale hlavne, tento film sa podľa mňa stane najobľúbenejším filmom Erica Cartmana. 10/10

Alita: Bojový Anděl (2019)

Pre mňa prekvapenie roka. Nielenže to po technickej stránke zas prepisuje históriu ale toto je prvé live action zo západu, ktoré má skutočne punc anime surovosti a je zároveň kawaii. Keď som pri Edge of tomorrow napísal, že z toho Japonsko trčí v každom druhom políčku, tak tu v každom. Po nedomrlých prerábkach typu GITS konečne niečo čo si budem púšťať viackrát. A dúfam, že ten cliffhanger na konci je prísľub pokračovania, pretože chcem vidieť padať hlavu Eda Nortona zo Zalemu. 10/10