Úder 2 (2006)

Neuvěřitelně zábavná konina, které bych jen vyčetl "street dance" styl písničkových čísel. Přece jen lze vidět za posledních šest let posun od úplného kopírování západních vzorů do organičtějšího včlenění vlastního stylu a kultury. Postavy jsou na tento typ filmu prokreslené standardně, spousta zábavných a absurdních akčních scén, no prostě taková Mission Impossible po indicku.

Cesta ohněm (2012)

Remake hitu z 90. let a je to dost vidět. Oproti většině bollywoodského trendu je zde o mnoho pomalejší tempo, více vedlejších postav se svými vlastními dějovými linkami a nadprůměrný počet a stopáž písní. Film je značně pomalý a rozvleklý, neumí pracovat s gradací děje, takže se dočkáme vždy nějakého pokroku v hlavní linii a následně představení nové postavy, její historie, jejího poměru k hlavním hrdinům apod. Námětu by slušela například minisérie, materiálu je v něm dost, ale nervy na představení nové postavy a nové dějové linky za půlkou filmu opravdu nemám. Jinak stylizace parádní, příběh silný, Hrithik s Priyankou jako obvykle vynikající.

Dárce Vicky (2012)

Povedená indická komedie, která sice staví na klasickém modelu, ale má i některé méně očekávané části. Narozdíl od ostatních indických záležitostí se jedná o těžce konverzační věc plnou hlášek. Zejména babička hlavního hrdiny (Babi, v Dillí jsou jen dvě moderní věci: metro a Ty) Vás nejednou rozesměje. Vřele doporučuji.

Krycí jméno Tygr (2012)

Jednoznačná pecka letošního Bollywood festivalu. Asi jsem ovlivněn tím, že jsem to viděl v kině, kde byla skvělá atmosféra, lidé tleskali, prožívali s hrdiny a celkově bylo publikum zapojenější než na kterémkoli jiném filmu. Úvodní akční scénka v Iráku nasadí poměrně ostré tempo, slabší část v Irsku (kromě záchrany unesené tramvaje) a následný společný útěk před oběma tajnými službami. Salman a Katrina spolu fungují dobře a nepřišlo mi to o nic hloupější než slušná bondovka, narozdíl od kterých si ale triumfy i pády hrdinů více prožijete. Naprostým vrcholem pak je závěrečná akční sekvence, kterou nebudu spoilovat. Stojí za to, i když shrnutí filmového příběhu zní opravdu hloupě.

The Prisoner (1967) (seriál)

Co dodat k tomu, co již bylo řečeno? Snad jen, že pokud můžete, sežeňte si v HD. Digitální pročištění seriál vysloveně omladilo a je to docela zážitek.

Don 2 (2011)

Souhlas s lenuse o upadající úrovni hudby. Zde je snad jen jedna píseň a to ještě nic moc. Jinak je Don zábavnou kopií Dannyho parťáků. Rozdíl je v tom, že SRK narozdíl od páně Dannyho neváhá obětovat libovolný počet členů týmu. Tvrďácké hlášky hlavního protagonisty (Když Donovi nepřátelé udělají svůj první tah, Don už udělal svůj druhý tah) dávají vzpomenout na Chucka Norrise, bouračky jak od týmu Kobry 11 a nádherná Priyanka Chopra - to vše zaručuje zábavný zážitek, pokud u něj nebudete příliš přemýšlet.

Jannat 2 (2012)

Pozor, film nemá s prvním dílem nic společného! Příběh drobného obchodníka se zbraněmi, který najde lásku a alkoholického policisty, který ztratil svou ženu. Policista využívá obchodníčka k proniknutí do sítě organizovaného zločinu a shodou okolností je obchodníčkova vyvolená dcerou hlavy gangu. Co je na filmu dobré: kamera. Co na filmu až tak dobré není: málo písniček a žádná příliš chytlavá. Je to zbytečně ukecané a není tam moc humoru. Celkově Jannat 2 spíš nedoporučuji.

Blakes 7 (1978) (seriál)

Seriál, který nám ukazuje tak trochu temnější stranu budoucnosti. Od začátku spousta jen napůl sympatických charakterů a jedna charismatická zlosynka. Tento seriál musel být ve své době neskutečným zjevením, ať už kvůli svému temnému světu, či kvůli tomu jak si nebere servítky a v klidu odpravuje jednu z hlavních postav za druhou. Závěrečné rozuzlení pak je skutečně překvapivé. Za jednu z nejoriginálnějších věcí na tomto seriálu považuji fakt, že někdy od druhé nebo třetí série se Blake na obrazovce vůbec nevyskytne.

Rowdy Rathore (2012)

Souhlasím s Gala Gamini, že je to Akshayova vlastní verze Dabanggu. Narozdíl od Dabanggu má ale Rathore o poznání lepší soundtrack. V době ustupování Bollywoodu od písničkových čísel se jedná o vítané zpestření a ty písničky jsou možná nejchytlavější bollywoodská muzika za poslední tři roky. Jinak se jedná o vcelku typickou Masalu: spousta barev, spousta písní a tanců, přehnané akční scény, takže jako úvodník do Bollywoodu pro neznalé ideální. Akshay s knírkem je skoro k nepoznání a Sonakshi po celý film k sežrání.