Všemocný (2011)

Pět hvězdiček se může zdát na podobný film přehnané, nicméně já jsem osobně hodnotil z hlediska odpočinkového a zábavního, a tento film předčil má očekávání... Lidi tvrdili, že první polovina filmu je dobrá, druhá o ničem, ale není tomu tak... První půlka je o prozkoumávání možností NZT, je tedy více sci-fi. Člověk sleduje, kam až "vylepšený" Eddie zajde. Druhá polovina je už více akční, na droze už není co objevovat, ale honiček, schovávaček a bitek je tam o to více... Jak říkám, film jsem pustil pln skepticismu, ale byl jsem velmi mile překvapen. Pokud nehledáte počin, který Vás má nějak duševně či intelektuálně obohatit, ale spíše něco odpočinkového, pak doporučuji ;-)

Pátý element (1997)

Dovolil bych si nesouhlasit s názory na Chrise Tuckera, myslím, že ono "přehrávání" má v popisu práce a také, že málokdo se na to hodí více než on se svou grimasovou zásobou, směšně "vražedným" výrazem a prořízlou pusou... A k filmu jako celku, jedná se o jedno z nejlepších sci-fi, co jsem zatím viděl... Bruce Willis nezklamal, Milla Jovovich je křehká i silná zároveň, Gary Oldman je jako psychopatický záporák dokonalý a komická postava Chrise Tuckera už byla rozebrána :-)