Playgirls II (1995) odpad!

Totální dno kinematografie...

Hon (2012)

Jedna ze špiček kinematografie. Surově realistické, mrazivé, výborně natočené se špičkovým Madsem. Strhující a drsné zároveň. 100%

Kód Enigmy (2014)

Největší zklamání roku...

V oku tornáda (2014)

Překvapivě dobrý film, který stojí za to vidět. 65%

Americký sniper (2014)

Na tenhle film sem se moc těšil... Můžu říct, že režie je opravdu vynikající, nic jiného sem ani nečekal. Cooper je skvělý, sem tam má slabší chvilky, ale celkově to zahrál opravdu výborně. Kamera bezchybná, vynikající dialogy, perfektní práce se zvukem, scénář nepokulhává, efekty a přestřelky jsou opravdu velmi věrné. Závěrečná bitva na střeše při písečné bouři je téměř dokonalá. Nevím jestli tenhle výkon bude tačit Cooperovi na Cenu Akademie, ale moc bych mu to přál.

Aféra (2014) (seriál)

Špičková podívaná, vynikající herecké výkony v čele s nádhernou Ruth Wilson. Zasloužený Zlatý Glóbus. Opravdu nejlepší psychologické drama za hodně dlouhou dobu, psychologie postav je opravdu luxusně vykreslena, scénář a kamera vyzdvihuje špičkové herecké výkony hlavních protagonistů.

John Wick (2014)

Akční jednohubka. Nic víc, nic míň. Koukatelný to je, i když to nemá prakticky žádnou dějovou linii. Keanu je vynikající, ale to opravdu nestačí. Obsazení mohlo být lepší a kameru bych si představoval v akčnejším stylu... 65%

Interstellar (2014)

Jeden z nejpůsobivějších sci-fi filmů všech dob. Nolan je opravdu úplně někde jinde. "The Docking scene" je jedna z nejpůsobivějších scén, co jsem kdy viděl. Viděno na WeltPremiere, Lincoln Square Theatre, NY, 11.3.14 EDIT: /// až potřetí projekci, tentokrát v IMAX 70 jsem to všechno pobral a kdo tvrdí, že to není vědecky možné, tak ať si jde pro Nobelovku, myslíte si, že jste v astrofyzice chytřejší, než Kip Thorne? Asi nééééé, to jen vystihuje snímek z fyzikálního hlediska jako scifi dokument, ukázková vesmírná jízda za hranice lidských i technologických možností. Superlativa můžeme bez debat posílat na adresu hvězdného skladatele Hanse Zimmera. Ten již jen dokreslil svými skladbami celkový dojem z díla. Technologicky jde o výjimečný počin, který je finální jako celek, ale predevším jako jednotlivé scény. Časová rozsáhlost filmu je obdivuhodná, to jen umocňuje dilatace času a nejsložitější ne zcela pochopená gravitace a možnost cestovat casem do minulosti skrz fyzikálně možné teorie, které zahrnují průlety červí dírou, kterou jsme umístili do časoprostoru z budoucnosti a také průlet černou dírou. Je také velmi podstatný fakt, že červí a černá díra spolu jednoznačně souvisejí. To se vymyká zcela logicky lidskému myšlení, stejně jako podstatně zasazená láska. Technologicky má snímek navrch a také slušný náskok před klasickými sci-fi dnešní doby. Tento fakt se nejlépe zachytí na 70sátce IMAXU, kdesi jízdu kukuřicí a scénu s dokováním užijete co nejvíce. 100%

Sherlock (2010) (seriál)

Vždy moje nejočekávanější série.