Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Důstojné zakončení mojí srdcové ságy. Není to dokonalý, ale je to dokonalý pro mě. Myslím, že takhle to má se Star Wars spousta lidí. Jediný, co mě štve je, že mi to místy přišlo tak smutný, že jsem za těch (ty jo už!!) sedm let nedostala chuť podívat se na to znovu.

Equilibrium (2002)

Možná nadhodnocuju, protože nepokrytě žeru Christiana Balea a tahle role mu podle mě 100% sedla. Pokud vám ale nevadí filmy s hrdinou, který je zpočátku hrozně zlý a pak začne být (pod vlivem ne moc pěkné slečny - fanouškům Emily Watson se omlouvám, ale tady jí to dle mého názoru fakt moc nesluší) moc hodný, s hrdinou, který by se mohl svojí schopností vymlátit jakýkoli počet nepřátel v jakékoli denní i noční hodině rovnat Rambovi, pak vřele doporučuju. (Pardon - zlý být vlastně nemohl, když neměl emoce, že jo...) A vlastně ho s klidným svědomím doporučuju i těm ostatním (taky se nepočítám mezi fanoušky velké akce). Tohle se mi ale líbilo, nenudila jsem se ani chvíli a jestli nějaký intoš tvrdí, že se nudil, podle mě kecá. Výborný nápad (kdo ho kritizuje, asi úplně nepochopil. Jak může někdo tvrdit, že si lidé DOBROVOLNĚ píchali drogu, která je připraví o emoce. To, že ho pronásledovali, stíhali a popravili, když si jí nepíchal, to zavání fakt silnou dobrovolností. Jednalo se o totalitní režim bez tolerance. To je skoro, jako by někdo tvrdil, že Havel kdysi seděl dobrovolně), dobře natočené, hustá atmosféra a precizně zahrané (zde se možná projevuje moje Bale úchylka). *za nápad *za atmosféru *za Balea *za štěňátko Bernského salašnického psa, kvůli kterému se rozhodně vyplatí zabít pár maníků... Celkově ****, pět dát nemůžu kvůli konci, který už je trochu přitažený za vlasy.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Trvalo mně celkem dlouho, než jsem se nechala několika podobně ujetýma blízkýma zblbnout a začala na to koukat. Hlavně proto, že jsem měla strach, že se mi to bude líbit a nebudu si moct dovolit, jako matka půlročního dítěte, zmáknout tři díly denně... Mno, obavy se vyplnily, dcera šla stranou a tři díly denně jsem zmákla skoro vždycky (měla jsem to štěstí, nebo spíš smůlu, že už vyšlo 4 a půl série, když jsem začala). Během pár týdnů jsem je měla skouknutý všechny. Což mluví za vše. Tenhle seriál mě chytnul a nepustil. Hlavně kvůli skvělým postavám, který se během sérií zajímavě vyvíjej, takže je o zábavu vždycky postaráno. Dala bych pět hvězd, nebýt některých linií, co mě fakt nebavily a toho, že se to místy zvrhává už v moc velkou fantasmagorii. 1. série: ***** 2. série: *** 3. série: ***** 4. série: **** 5. série: **** No a teď po šestce... Nebylo to špatný (až ná pár linek, který nebavily snad nikoho, co jsem tak četla diskuzi), ale přišlo mi, že se nám tvůrci začali brát nějak moc vážně. A to u tohodle seriálu fakt zamrzí. Ten nadhled, ironie a vtip, kterej byl typickej pro celej seriál a kvůli kterýmu jsem ho taky tak milovala, tady skoro chyběl. Objevil se zřídka a i pak to tak nějak nebylo ono. Doufám, že v poslední sérii se tvůrci vrátí ke kořenům, páč jinak bych musela snižovat hodnocení, a to bych dost nerada.. 6. série: ***

V Bruggách (2008)

Božská atmosféra kouzelných Brug (mimochodem, ve skutečnosti prý nejsou až tak dokonalé), výborně zahrané a perfektně napsané postavy a několik neuvěřitelně vtipných scén. Neříkám, že takové byly všechny, že to místy není prvoplánově "husté" a přehnané, že je to uvěřitelné. Není. Ale je to chytře vtipné, krásně se na to kouká, konec není klišé, nejde to snadno zaškatulkovat.. Co víc si vlastně od komedie přát.

Skyfall (2012)

Nenudila jsem se ani minutu. Akce super, dialogy taky, perfektní kamera, střih, atmosféra... Vtáhlo mě to do děje a nepustilo až do konce. Bardem jako úchylnej slizák dokonalej (a je dobře, že měl ke svému jednání, na rozdíl od mnoha filmových padouchů, ve scénáři vykreslenou i celkem slušnou motivaci). Craiga nemusím, ale na tuhle roli se, podle mě, hodí a zvládl jí perfektně. Nevěřila bych, že mě někdy nějaký Bondfilm takhle nadchne. Ta poslední hvězdička, kterou dávám jen srdcovým záležitostem, je za Finnese, jenž je mojí srdcovou záležitostí. A za boží titulní píseň.

Chlapi nepláčou (2000)

To jsme si takhle jednou se švagrovou řekly, že si nahrajme něco "složitějšího" a myslely jsme si, že jsme na nahrávání načasovaly "Kluci nepláčou". Jaké bylo naše překvapení, když jsme zhlédly tohle. Příjemné překvapení. Pro mě nejlepší lehká komedie, co jsem kdy viděla, s několika hláškami, které v naší rodině zlidověly ("kurva los"... "reinkarnace, slyšels někdy tak dlouhý slovo?"... "neužírej mi ty hranolky" apod)... Jasně, je to blbost, ale fakt vtipná blbost, což se, podle mě, od komedie očekává nejvíc.