Chobits (2002) (seriál)

Kombinace roztomilosti a tajemna na mě udělala příjemný dojem. A když už jsem tajila dech, přišla i nějaká velice vtipná scénka, kterými je anime proloženo. Zasmála jsem se a zároveň i poplakala. Hideki je opravdu vtipný človíček, který se rozplývá nad rozkošností Chii (co by taky mladý teenager dělal) a občas je až příliš stydlivý a nemotorný hlavně pokud jde o intimní záležitosti, díky čemuž se dostává někdy do docela vtipných situací, které Vás rozesmějí. Ale není to jen o tom. Okolo malé Chii je spousta tajemna, a rozhodně mě to nenechalo chladnou. Anime na mě působí velmi něžně a citlivě a zahřálo mě u srdce.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Jako člověk, který je velký fanoušek her RE a člověk, který ty hry hrál, musím říci, že jsem byla tímhle dílem velice zklamaná. První díl byl z celé serie jediný, na který jsem se dokázala se zájmem dívat. Byla to novinka, byl to pravý zombie RE nádech. Apocalypsa mi přišla, že se tvůrci snažili až příliš okopírovat hru a výsledkem se stalo cosi chaoticky neuspořádaného, čemu se říká děj. Já z toho děje byla dost zmatená, chvíli se pohybovali v budově, blik a náhle jsou na hřbitově, blik a náhle jsou zase někde jinde. Vše co Apocalypsa obsahuje jsou prvky z hry, prostředí, scénky, a dokonce i postavy. Jill Valentine byla ve hře chytrá, statečná a příjemná ženská, kterou jsem si skutečně hodně oblíbila. Ve filmu z ní udělali nesympatickou, přisprostlou holku, jejíž hrdinství i chování stálo za starou belu. Nemám nic proti tomu, když postavu ze hry, knihy nebo komiksu ztvární ve filmu, ale ať proboha zachovají její charakter. Carlos Oliviera, myslím že jeho jediného se snad trochu snažili zachovat tak, jak ve hře působil. Nemesis, za tu maj v celém filmu asi jediné plus, které by si ode mě zasloužili. Celkově mě tento díl zklamal jak "dějem", tak charakterama a hlavně tou chaoticky nešikovnou kopií hry bez vlastních nápadů.