• Krátkometrážní

Přání smrti (1974)

Death Wish nenechá člověka pořádně se seznámit s postavami, které příběh vyprávějí. Místo toho se od samého začátku ubírá cestou dost jednoduchých charakterů s příliš jednoduchou a nezajímavou motivací. To proto, aby se co nejrychleji dostal k výstřelům, které zažehnou boj o spravedlnost msty Paula Kerseyho, skvělé zahraného Charlesem Bronsonem. Při pohledu na zkrvavené ulice New Yorku se nemůžu vyhnout srovnání s Taxikářem. Oba filmy sledují samozvaného mstitele, Taxi Driver je perfektní co se týče práce s postavami, zobrazování New Yorské splodiny a pochybování i ospravedlňování činů hlavního hrdiny. Death Wish není ani trochu tak dobře vykonstruovaný scénáristististicistcticicky, ani režijně, ale jeho drama stačilo na to, aby mi měl film po celou svou kratší stopáž, co nabídnout.

Legendy zítřka - Night of the Hawk (2016) (epizoda)

Oregon 1958 padne legendám jako ušitý. Tohle umístění scénáristy přímo nabádá dotknout se témat homosexuality a rasismu a ty z toho těží, co jim jen vysílání o osmé hodině dovolí. Caity Lotz už osmou epizodu své posádce ukazuje, že herecky je na tom spolu se Scofi... totiž Millerem zdaleka nejlíp a ten má v tomhle seriálu opakovaně potřebu zachraňovat své spolu-legendy z vězení zlověstného Caspera Crumpa. (Zajímalo by mě, kolikrát u něho scénáristé tuhle referenci ještě použijí :)) Bohužel vztah Kendry a Atoma je i v téhle epizodě nezajímavý a nucený. Ze způsobu, jakým se v epizodě vyskytla armáda mutantů a jak rychle bylo po ní, jde myslím jasně vyčíst co si o tom mysleli scénáristé sami. Jde alo o jednu z povedenějších epizod, především díky satiře na americkou populaci padesátých let.