• Krátkometrážní
  • Hudební

Od soumraku do úsvitu (1996)

Mladý fetišistický retardovaný Tarantino spolu s voyeuristickým Georgem Clooneym je pro nevinné dámy/slečny hypnotizující vizuální prožitek. Nezapomenutelná, dechberoucí Salma Hayek, co bezkonkurenčně rozproudí krev, je bez diskuzí hlavní hvězda filmu. Tu scénu z hlavy již nikdy nedostanu. Bez těchto 3 herců by byla tato absurdita pro mě nepoživatelná. Kecám, postupné prznění dospívající duše postavy herečky Juliette má také něco do sebe.

Rammstein: Engel (1997) (hudební videoklip)

Inspirace scénou se Salmou Hayek z filmu Od soumraku do úsvitu je nepopiratelná. Bohužel, již to nemá ty správné "grády". Kapela ale kopírování směle dohání vsazením andělských děcek do klece, což evokuje domýšlejícím jedincům nejedno poselství. Nicméně videoklip krásně vybarvuje text songu a audio je samo o sobě na výbornou.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Dokument mých snů. Bezchybné záběry zvířat ze všech koutů světa. Obyčejná polní myš podána jako to nejzajímavější zvíře na světě, z kterého nedokážete spustit oči. Zvířecí dramata, u kterých se budete dojímat, strachovat, smát a radovat. Každý díl navíc zakončen vtipným sestřihem z backstage, u kterého budete smekat klobouk. Výborně s vtipem napsané a namluvené komentáře. A perfektně načasovaná hudba, které je jen tak mimochodem také špičková. Nemohu si tento počin vynachválit.

Kingsman: Tajná služba (2014)

V dnešní době nabušených nesmrtelných zaprášených pánů v potrhaných hadrech nelze ocenit akčního hrdinu v obleku, co má styl a vkus. Komediální akční věc, která neměla až tak extra stupidní vtip a silácké hlášky, ba naopak. Nadsázce se samozřejmě vyhnout nedalo. Při scéně malých lidských ohňostrojů jsem se ale zcela upřímně bavila a smála, o zblázněné agresivní grupě v kostele ani nemluvě. Ono tam vlastně těch bavících scén bylo více. Tempo napnutí a akce je zcela úměrně rozložené po celou dobu filmu tak, aby se divák nezačal nudit.