• Western

Kovbojové a vetřelci (2011)

Westernových sci-fi moc není, alespoň ne takových, která by stála za zmínku (napadá mne jen Návrat do budoucnosti III). Perfektní herecké obsazení a nápady (těžba zlata, chytání lidí), které se cení. Určitá paralela se dá vysledovat ve hře PREY. Ale je otázka, jestli se hrou nechal inspirovat tvůrce komiksu, nebo naopak. Hudba a výprava, včetně kostýmů perfektní.

Enderova hra (2013)

Moc dobře udělané sci-fi. Zajímavé prvky a styl. Nestárnoucí Harrison Ford, charismatický Ben Kingsley. Knižní předlohu neznám, ale nápad je scénáristicky hodně zajímavý. A tím pádem myslím, že není dobré film odsuzovat jako akční sci-fi pro mládež.

Město čarodějnic (2010) (TV film)

Film s dobrým námětem a zajímavou výpravou. Ve fantasy ale dost podprůměr. Dialogy jsou nesmyslné a scénáristé si s logikou moc hlavu nedělali. Ale viděl jsem českou verzi, takže to může být i překladem a dabingem. Triková část byla průměrná. Stačila první scéna s umělým ptákem, která říkala jaké budou ostatní. Trochu to připomíná Princeznu Fantaghiró, ale ta je o level jinde. Takže celkově dost tragické a to především díky roztřesené kameře při akčních scénách, což má zakrýt nedostatky při soubojích. Jediné plus si zaslouží hudba a zajímavý konec.