Zbav se svých miláčků (2013) odpad!

Allen Ginsberg byl vždy egoistický idiot, který si myslel, že na něm stojí Beat Generation. Není to samozřejmě pravda a upřímně nechápu, co si ten buzerant Koridas jenž je očividně Hipster nové generace, ulízaná palice, manšestrové sako, vyholené kouty koskované brýle - zkrátka slizák myslel, že dělá ? Pravdou je, že ve skutečnosti v příběhu nehrál Ginsberg žádnou roli a postavy, na kterých měl příběh stát, byli Kerouac (tady vyobrazen jak nějaký talianský bouchač od Caponeho) Burroughs, Carr a Kammerer, kteří zde mají strašně málo prostoru. Ono by to tolik nevadilo ale film je strašně zaujatý proti Kammererovi a podstrkuje nám svůj úhel pohledu na jeho postavu, což je ten největší průser. Pokud by někdo stál o nestranné popsání toho, co se tam ve skutečnosti stalo, ať sáhne po knize A hroši se uvařili ve svých nádržích. Výborná kniha, kterou psali ti nejzasvěcenější - tedy Kerouac a Burroughs.

Ochrana svědků (2008) (seriál)

Osvícení v americké seriálové žumpě. Nedoufala jsem, že by mě seriál, kde vystupuje jako hlavní vyšetřovatelka ženská mohl takhle přitáhnout. Na rozdíl od feministických sraček jako Medium, Sue hluchá hnusná kráva z čoklem, drzá a blbá Jordan je hlavní postava Mary uvěřitelná. Ona se často míli, chlapi se v seriálu nechovají jako kastrované posluhovačné opičky, je sarkastická ale není přehnaná jako Debra z Dextra. Pro mě je to ženská verze Statusu nežádoucí, akorát bez Bruce Cambela což mě mrzí.

Karate tiger 4: Král kickboxerů (1990)

Boží film mého mládí, na kazetě jsem to měla společně s Demolition Manem. Loren tady bojuje proti šílenému Billymu Blanksovi, chce pomstít svého mrtvého bratra. Budete se smát, ale z Blankse sem měla noční můry :-)) Moje sympatie získal spíš než Loren, Keith Cooke, jehož věčně ožralý mistr bojových umění byl neodolatelný.

Přežít (1993)

Mám ráda filmy o přežití v nehostinných podmínkách. Zejména v zasněžených oblastech. Navíc zde hraje můj oblíbenec Ethan.