Temný rytíř (2008)

Batman nepatří mezi mé oblíbené komiksové hrdiny, přesto ze zvědavosti jsem si na něj zašel do kina. Dle vysoko hodnocených komentářů jsem čekal maximum a to jsem taky dostal. Myslím, že líp to už nešlo.

Pád Třetí říše (2004)

Nejpřesvědčivější Hitler jakého jsem na filmovém plátně viděl. Jestli můžete, určitě si film nepouštějte s českým dabingem. Věřím, že je kvalitní, ale tím si zkazíte autentičnost, která je tady důležitá. Kdo čekal válečný film, byl asi zklamaný. Pád třetí říše je o posledním týdnu nacistického Německa zmítaného ve smrtelných křečích. Je to spíše o emocích, zkáze, slepé oddanosti a beznaději postav čelících jistému konci.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Moje srdcovka a rozhodně nejlepší ST film. Picardův tým se vším všudy pojatý akčněji jako série o Voyageru. Grandiózní začátek bitvy flotily s borgskou krychlí střídá návrat do minulosti, kde se snaží kybernetičtí borgové urvat poslední šanci a asimilovat třetí světovou válkou zdecimovanou Zemi. Samozřejmě by to nebyla Enterprise, aby nezarazila dobyvačné choutky nenažraným Borgům a nevykopala je zpět do Delta kvadrantu. Celý film má prostě spád, napětí, humor a místy i hororovou atmosféru. Jsem si jistý, že se u toho bude dobře bavit i divák nesledující StarTrek.

Obávaný bojovník (2006)

Původně jsem hodnotil 4, ale jelikož jsem se několikrát k tomuto filmu vrátil, musím své hodnocení zvýšit na plný počet. Mám rád soubojové filmy. Jenže choreografie, to nejdůležitější u tohoto žánru, často bývá cihlou, která film utopí až na dno. Tady uvěříte téměř všemu. Pohyby a údery jsou sice atraktivnější než ve skutečnosti, ale vše je podle principů daného bojového umění. Nenapadá mě film, který by skloubil atraktivitu, reálnost a ladnost soubojů lépe než v tomto unikátu.

Mlha (2007)

Nejdříve jsem myslel, že půjde o další variaci Mlhy od Carpentera. Začátek tomu taky trochu nasvědčoval. Městečko zavalí bílá tma a všichni co v ní zůstanou jsou nelítostně masakrováni. Jenže tady do poslední chvilky nevíte s kým nebo čím máte tu čest. Většina filmu se odehrává v uzavřeném komplexu, kde graduje psychika postav díky extrémním situacím, kterým jsou vystaveny. Nemám rád když se do filmu plete náboženství, ale v tomto případě kdy vystrašený dav lidí bez jakékoliv naděje, kterému začne velet náboženská fanatička dělá věci, které by v normálním životě nikdy nedělali, se jedná o logické vyhrocení situace. Těsně před koncem jsem byl rozhodnutý udělit 4*, ale naprosto dechberoucí konec vás určitě rozerve tak jako mě. Věřte mi, ten už z hlavy nedostanete. Jasná 5.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Se jménem David Attenborough jsem se poprvé setkal až v dokumentu Život savců. Ten seriál jsem si okamžitě zamiloval, pro svůj jedinečný a inovativní přístup. Když jsem, ale poté v televizi viděl první díl Planety Země byl jsem úplně uchvácen. Každý další díl jsem si pak pro jistotu nahrával na video, pro případ, kže mě někdo vyrušil. Mám rád přírodopisné dokumenty, ale toto je dokonalost.