• Pohádka
  • Rodinný

Satirikon (1978) (pořad)

scenár: Ján Mervart, hrali: Kuželová, Gáborová, Matejková, Slabejová, Bednárik, Kiš, Lenci, Živčic, Bartoň, Jozef Šimonovič

Kolotoč (1989) (TV film)

poviedky: Nič nejde naraz (A.Tokarevová), Nohavice (G.Gorin), Kolotoč (A.Arkanov), Ťažký prípad (V.Bachlanov)

Prelietavka (1972) (TV film)

V roku 1982 natočil podľa tejto poviedky Ľ. Vajdička inscenáciu Obyčajný príbeh.

Svet slovenských vodopádov (2021) (seriál)

Krásne zábery na slovenskú prírodu a hlavne vodopády. Veľká škoda, že sme sa nedozvedeli ktoré konkrétne vodopády alebo doliny vidíme - stačili by malé titulky pri jednotlivých záberoch. V komentári sú len všeobecné fakty a sem-tam spomenuté, že sme v Slovenskom raji, pod Poľanou, vo Veľkej Fatre...

Poviestka (1984) (TV film)

+hrali: Marek Lipka, Jozef Vidiečan

Kára (1970) (TV film)

+ hrali: Ladislav Huber, František Torok, Ľudovít Reiter, Božena Muchová (Jozef Čierny tu nehral - len predaboval jedného z hercov). Skoro všetci okrem Laurinca predabovaní, aj hlavné postavy s hlasmi Grešša a Sýkorovej.

Aj múdry schybí (1984) (divadelní záznam)

Záznam je z divadla Nová scéna. (Nie Astorka, tá vznikla až v roku 1990.)

Krčmársky král' (1970) (TV film)

Kvalitné spracovanie Rázusovho diela. Skoro včetci herci boli predabovaní, ťažko sa mi zvykalo, že Kabrheľ hovorí hlasom Vlada Mullera. +hrali: Veronika (Nikola) Zábrodská

Samozvanec (1990) (divadelní záznam)

Škoda, že RTVS zdegradovala toto dielo nezmyselným nápisom o nejakom kovidautomate. Ďalej hrali: Krížiková, Maľová, Judita Vargová, Gruberová, Bučko, Bajnoková, Bzdúch, Vajda, Maroš Kramár, Gogál, Obšil, Paulovič, Sarvaš, Tarageľ, Gallo, Korenči, Šmálik, Šimonovič st., Rajniak, Rúfus, Terézia Kronerová

Mojmír II. alebo Súmrak ríše (2015) (divadelní záznam)

Mám rád divadlo a mám rád diela o Veľkej Morave, ale toto ma sklamalo. Bolo to veľmi ukričané, pre mňa často nepochopiteľné, postava Runa neviem či ušla z psychiatrie nedalo sa na ňu pozerať ani počúvať ju. Jediná vec, ktorá ma zaujala bol asi 10 minútový dialóg mŕtveho Rastislava a Svätopluka.