WandaVision - Proboření čtvrté stěny (2021) (epizoda)

Nevím no. Seriál je to naprosto skvělý, propojení sitcomů taky. Ale prostě si nemůžu pomoct a neskutečně mě rozčiluje postava Monicy (a v tomhle díle naprosto extrémně). Kdyby všechny její pasáže vyškrtli, nebo ji alespoň nahradili za někoho racionálnějšího a přívětivějšího s lepším originem, rozhodně by to seriálu jenom prospělo. Konec supr, jako fanoušek a spekulant můžu říct, že jsme se konečně dočkali. Ale prostě... některý pasáže a scény mi přišly úplně mimo kontext, hlavně tedy ty v souvislosti s Monicou. Bojím se, že budu z finále zklamaný.

The Defenders (2017) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se hodně těšil. Opravdu hodně. Poctivě jsem nakoukával všechny předchozí seriály aby mi nic neuniklo a musím říct, že skoro celou dobu sledování jsem byl nadmíru spokojený. Líbilo se mi jak seriál uzavřel příběhové linky z druhé série Daredevila (která mi přišla opravdu retardovaně zakončená) a z Iron Fista (seriál sice nic moc, ale zápletka nebyla špatná). Narozdíl od většiny zde, jsem byl odvařený i z prvních dvou epizod a když přišel prostředek, nemohl jsem přestat ve sledování (jo, celý seriál jsem zfoukl za den a půl). Předposlední epizody sice oproti začátku drobátko pokulhávaly, ale stále jsem si byl jistý, že můžu seriál hodnotit plným počtem. Ovšem po poslední epizodě přišlo pouze velké zklamání. Ten konec je fakt příšernej, nic nedává smysl (a to už je co říct) a epilog je postavený na hlavu. Škoda no. Defendeři měli našlápnuto opravdu vysoko, ale na poslední chvíli spadli do hlubin zapomnění.

The Defenders - The Defenders (2017) (epizoda)

Opravdu jsem ještě před finální epizodou věřil že můžu celý seriál hodnotit plným počtem, bohužel přišlo veliké zklamání. Prostě WTF, vždyť ten konec nedává vůbec žádný smysl!

Domek z karet (2013) (seriál)

Po dvou sériích 4 hvězdy, ale dál už radši koukat nebudu. Nechci si to zkazit.

The Defenders - Take Shelter (2017) (epizoda)

Vypadá to, že všichni vyložili karty na stůl. Úvod je parádní, konečně jsme se dočkali pořádné akce, a celková atmosféra, která nás dílem provází taky. A tak, jak jsem si právě oblíbil Daredevila, to se mi nestalo ani během jeho prvních dvou sérií.

The Defenders - Royal Dragon (2017) (epizoda)

Tempo trochu vychladlo, ale pořád šlo o dobrý díl. Super jak každý díl Defenderů končí nějakou akcí, že si člověk musí hned pustit další díl. Takhle závislej jsem byl naposled při Hře o trůny :D. A poklona kameramanovi.

The Defenders - Worst Behavior (2017) (epizoda)

Tak tohle mě asi bude bavit :D. Opravdu se mi líbí, že všechny 4 hlavní postavy se setkají celkem nenásilně, zatímco každý z nich pracuje na svém případu, který souvisí s jejich vlastními seriály. Palec nahoru tvůrcům. A ten konec? Pecka, poslední část dílu mi neuvěřitelně zvedl náladu tak, že jsem si hned musel pustit další pokračování.

Setkání (2018) (amatérský film)

Nevím jestli film více sráží jeho banalita nebo to, že se natáčel v Brně :D.

Iron Fist - Season 1 (2017) (série)

Moc nevím co si o tom mám myslet. K seriálu jsem se od samého začátku nestavil nějak pozitivně (hlavně díky horšímu hodnocení na ČSFD) a dělal jsem dobře. Díky tomu mě mohl jenom příjemně překvapovat, a opravdu zde byly okamžiky, které hodnotím jako povedené. Začátek naprosto perfektní, ukázka známých postav opravdu potěšila. Co se musí seriálu opravdu vytknout jsou ale ty souboje. Kolikrát se zdají až moc umělé a nepřirozené a souboj pak vypadá jako nějaká synchronizovaná aerobická sestava. Ačkoliv jsem míval Claire (z dob Daredevila) rád, v Lukovi se mi neskutečně znepříjemnila a proto mi do konceptu Iron Fista vůbec nezapadla (dvakrát v životě si bouchla do pytle a už dokáže sejmout ozbrojenýho vojáka?? vážně??). Jinak nejde o žádnou hrůzu a rozhodně bych seriál nehodnotil tak, jak většina zde. Škoda toho finále, tam si naopak scénáristi mohli dát více na čas a neshrnout najednou vše ze stolu za pomocí pětiminutové scény.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

K Daredevilovi jsem se vrátil po několika letech, co jsem viděl první sérii, jenom kvůli tomu, že jsem si chtěl konečně pustit Defendery a potřeboval jsem nakoukat veškeré předchozí seriály kvůli souvislostem. Začátek série je úplně perfektní. Představení Punishera je skvělý, herecký obsazení jakbysmet a celkově, díly kde se Punisher objeví vyzdvihají seriál k výši (nejlepší okamžik určitě konverzace mezi Mattem a Frankem na střeše). O to víc mě mrzí druhá půlka, kdy se děj zaměřuje spíše směrem k Hand a Punisher se dostává na druhou kolej (proto se nemůžu dočkat jeho samostatnýho seriálu). Ukázka Claire taky potěší a Elektra se Stickem taky v poho. Druhou sérii Daredevila tedy musím hodnotit jako povedenou, a hvězdičku strhávám jenom za neopodstatněný souvislosti ohledně Hand a jejich zombíkům.