Na Hromnice o den více (1993)

Filmy Harolda Ramisa mi jednoducho ,,sedia"...:) Bill Murray je v úlohe (takmer) nenapraviteľného cynika Phila Connorsa vskutku geniálny a sladkej Andie MacDowellovej sa už z princípu nedá nič vytknúť:) Ďalšia z komediálnych klasík, ktorá neomrzí ani po mnohých zhliadnutiach.

Odvaha pod palbou (1996)

Prirodzené zaškatuľkovanie Meg Ryanovej ako romantickej dievčiny obvykle sa pohybujúcej v úplne inom žánri zvýraznilo kontrast medzi na prvý pohľad fyzicky jemnou až slabou ženou a krutou vojnovou realitou. Kontrast, ktorý sa prelínal celým dejom a ktorý človek zviazaný vojenskými tradíciami (Denzel Washington) nikdy nemohol pochopiť. Ambiciózny film - síce nie bez chýb, ale určite stojí za pozornosť.

MacGyver: Cesta do zkázy (1994) (TV film)

Hmmmmm, škoda... Cesta do skazy je pre fanúšikov MacGyvera povinnosťou, ale kúzlo Strateného pokladu Atlantídy toto druhé a zároveň posledné celovečerné dobrodružstvo nemá... V hustej hmle večne upršaného Londýna sa odohráva príbeh v podstatne temnejších tónoch, než akými sa vyznačoval seriál - invencii sa medze nekladú, no chýba Macova klasická nadsádzka a jeho povestných nápadov je tiež pomenej... Aj keď záver s tenisovou raketou a ,,päsťovka" na čeľusť ruskej agentky (Mac udrel ženu...!?!?!?:) nemá chybu:)

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (1994) (TV film)

Stratený poklad Atlantídy fanúšikov MacGyvera určite nesklame a tentokrát by mohol zabaviť aj ,,nezasvätených":) Pátranie inšpirované archeologickými eskapádmi Indianu Jonesa (samozrejme v nízkorozpočtovom vydaní:), pár nápaditých ,,macgyverismov", dobrá hudba a na televíznu produkciu príjemná dobrodružná atmosféra... Čo viac si priať?:)

Taková zvláštní rodinka (2001)

Veľmi príjemné prekvapenie...:) Nejedná sa o ,,čistú“ komédiu, ako uvádzali propagačné materiály, ale skôr o jemne trpké, čiernohumorné posolstvo jednej zvláštnej rodinky. Skvelí herci, pre svoje úlohy zvolení skutočne výborne, originálne dialógy, výborný scenár. Ďalší príbeh, ktorý sa oplatí vidieť v pôvodnom anglickom znení.

Hračky (1992)

Tento film prepadol komerčne a ani kritika nebola práve zhovievavá... No nech sa snažím ako viem, nedokážem zistiť prečo, podľa mňa je skvelý!!!:) ... V zvláštne hravej atmosfére sa divák stáva svedkom ostrého kontrastu medzi nevinnosťou hračiek a hrozbou zbraní, medzi občas až detskou naivitou dospelých a vojenským fanatizmom. Skvelé herecké obsadenie, výborná hudba a naozaj zaujímavé prostredie... Je to síce film, ktorý sa nemôže páčiť všetkým (a ktorý môže?:), aj tak je však podľa môjho názoru nespravodlivo nedocenený (pokojne ma za to nadšenie zastreľte...:)

Skála (1996)

Dynamická réžia Michaela Baya, skvelé herecké duo Sean Connery a Nicolas Cage, vynikajúca hudba... Navyše viac ako zdatný protivník Ed Harris nepredstavuje klasického ,,záporáka", ale vzhľadom na jasne formulované dôvody svojho konania v konečnom dôsledku kladnú postavu. V žánri akčného filmu absolútna jednotka.

MacGyver - Pilot (1985) (epizoda)

OK, viem... MacGyverove nápady sú často pritiahnuté za vlasy, ale medzi seriálmi ide o klasiku všetkých klasík. Nekonečne inteligentný dobrák odsudzujúci akékoľvek násilie, nenáviadiaci zbrane a urputne chrániaci životné prostredie dávno pred dnešnou vykričanou enviromentálnou neistotou... Toť najkladnejší televízny hrdina všetkých čias:) Nezabúdajme, že prvé Macove dobrodružstvo vzniklo v roku 1985, takže stopy času sa už museli prejaviť... No aj tak nemôžem inak, 5 hviezdičiek!!!:)

Rocky (1976)

Sly stvoril legendu - Rocky mu sadol ako päsť na čeľusť:) Príbeh pána ,,nikoho", ktorý vďaka tvrdému tréningu, nezlomnému duchu a troche šťastia takmer porazil boxerského šampióna MUSÍ chytiť za srdce. Pravý americký sen a jedna z filmových klasík... P. S. Kto by nepoznal notoricky známu hudbu Billa Contiho, ten si zaslúži pravý direkt:)

Příběh Alvina Straighta (1999)

Príbeh Alvina Straighta prebúdza silné emócie... Úprimnosť jeho výpovede, ľudskosť v najčírejšej fome, poznanie šialenej rýchlosti nášho bytia... Richard Farnsworth a Sissy Spacek sú vo svojich rolách FANTASTICKÍ!!! Takže vážme si život a chovajme úctu k starším...:) Pre Lyncha štýlovo naozaj netypické dielo, vrelo odporúčam zhliadnuť v originálnom znení.