• Krátkometrážní

Entre caníbales (2015) (seriál)

Pravý příklad toho, že i klasická telenovela se dá dokonale skloubit s prvky dramatického thrilleru. Zápletka je originální, děj nepředvídatelný a Natalia Oreiro znovu dokazuje, že bravurně zvládá i složitější role v složitějších seriálech. Navíc je to celé podkreslené dobrým soundtrackem a kvalitně zahranými postavami. Krom skvělé Natalie jsem si oblibila i Benjamina Vicuna, který zahrál hlavního záporáka opravdu velmi dobře. Argentina umí a není ani stopy po těch blbinách typu: Yago, Sos mi vida, Luna Salvaje či Maximo Corazon.

Lynch (2012) (seriál)

Jeden z nejoriginálnějších seriálů, jaké jsem za poslední roky viděla! Příběh je hodně zajímavý, o tom žádná a zatímco jiné produkty Jižní Amerikymmají problém skloubit dohromady scény komediální a dramatické, tak zde se to opravdu podařilo(ach ta satira!). Natalia Oreiro hraje výborně a je fajn vidět jí i v jiné produkci, než v té argentinské. Počet dílů vyhovující, scénář(až na pár podivných propletenců) dokonalý a celkově se mi to prostě líbilo.

Slunečnice pro Lucii (1999) (seriál)

Má první(a taky poslední) peruánská telenovela. Hloupé postavy, strašná hudba a kamera. Gianella tu vlastně nemá CO hrát, takže je dobře že nakonec skončila v Culpable, což byla jedna z nejlépe zahraných rolí v dějinách telenovel! Tohle je jen klasické smetí typu: Budou spolu? Kdy se rozejdou?! Kolik dílů před koncem se dají zase dohromady? A kolik milostných mnohoúhelníků a intrik budou ještě muset překonat?! Ale zas na stranu druhou ten příběh má něco do sebe. Jen je to opravdu moc hloupé.

El señor de los Cielos (2013) (seriál)

Poslední dobou natočilo Telemundo hodně zajímavých produktů. Problém byl v tom, že to všechno byly klasické telenovely natřené novou fasádou(ztracené děti a znovu nalezené děti, tajemno, vraždy, sex, X rozchodů a X usmiřovacích stupidních fázi). El Señor de los cielos je jiný. Je to klasický seriál rozdělený na řady, seriál se spoustou velmi kvalitní akce(žádné máchání plastovou pistolkou od vietnamců) a dobrým příběhem(aby ne, když je natočen podle skutečnosti!!!). Pokud je něco, co mne na seriálu vytáčelo, tak je to někdy až moc laciná kamera. Herecké obsazení se docela vyvedlo, ale Marlene Favelu jsem nemohla ani cítit. Do hlavní role by mi sedl víc Manolo Cardona, který má s něčím podobným zkušenosti z kolumbijské pecky El Cartel.

V ritme tango (2006) (seriál)

Jedna z věcí, které na Natalii obdivuji je ta, že se dokáže aklimatizovat do jakéhokoli žánru a upřímně je velmi zajímavé sledovat argentinské herce po boku těch ruských. Je to jiné a osvěžující. A hlavně ať nikdo netvrdí, že je to telenovela!!!

Práskači (2011)

Seriál byl lepší. Tohle se podle mně snaží jen přizpůsobit se americkým akčňákům, a to je ta chyba. Když už nic jiného, tak alespoň Cardona dostal konečně příležitost k pravému hraní.

Proviněni láskou (2004) (seriál)

Argentinské telenovely jsou ve většině případů totální hlouposti(Yago, Luna Salvaje, Maximo) a jen občas se najde světlá výjimka(Kachorra a Rebelde Way). Culpable je jiné. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku(škoda toho otevřeného a nevyjasněného konce), napětí by se dalo jen krájet a mysteriózních prvků je tu celá řada. Příběh lásky, strachu, bolesti a akce(která je sice úsměvná, ale chápu, že Argentina není USA, kde se i za debilní sitcomy utrácí nemalé peníze!!!) je velmi zajímavý, ale i zde se najde pár vyloženě otravných věcí. Například mne iritovala Roberta a nesnášela jsou soundtrack(i to úvodní téma bylo děsně zazpívané). Samozřejmě je pravda, že Argentina spíše zaujme ze stran seriálů(ne telenovel!!!) ale Culpable je opravdu světlá výjimka, díky které jsem ocenila ten argentinský styl(ať už se jedno o humor nebo o drama).