Symptom Pandorum (2009)

Pandorum je přesně ten typ sci-fi, který můžu. Má to nápad, odporné mutantní masky, parádní kulisy a atmosféru. Jednu hvězdu, ale musím dát dolů za střih, který chvílemi ruší dynamiku. A pořád nechápu proč se všude cpe ten Quaid, toho teda nemusim kruti brko.

Temné patro (2008)

Nejsem fanoušek skupiny Lordi, ale ani mi nijak zvlášť nevadí. Navíc je mi sympatická drzost tvůrců, kteří prostě vzali skupinu v maskách a udělali z nich filmové bubáky. Prostředí chvílemi připomíná Silent Hill což vidím jako další plus, ovšem máme tu i pár mínusů. Předvídatelná pointa, pitomé výstupy členů bandu (v každém úseku jeden, pěkně se ukázat co umí a zase rychle z obrazovky) a totálně debilní dialogy. Suma sumárum průměrný kousek domnívám se.

Žízeň (2009)

Upíři už byli napomádování elegání (Bella Lugosi a další), punkoví vejrostci (Lost boys), šampónoví metrosexuálové (stmívání) i akční hrdinové (Blade, Lovec krve). Ještě nikdy ale zřejmě nebyli tak lidští. Jo jo to je strašný klišé já vím, ale jak jinak to říct, když Chan-wook přistupuje k látce s takovou vážností. Těžko říct, jestli dokáže rejža někdy překonat sám sebe ve své mstitelské trilogii (v čele s jedinečným Oldboyem), ale Bakjwi se kvalitou alespoň přibližuje. Nakonec čekal někdo něco jiného? BTW: V žádném případě to není horor. Spíš hustý drama.

Vlastní pravidla (2007)

Pardon, ale tohle v žádném případě nebyla komedie. To je jako tvrdit o troškově Kameňáku, že se jedná o thriller

Orphan (2009)

Velké překvapení. Hororů na toto téma vzniklo nespočet, ovšem tento se vymyká. Nedokážu říct proč, ale udržel mou pozornost až do parádního rozuzlení. Třešnička na dortu je Rodenovo asi minutové Cameo, to je taky fajn. Fandům hororů, anebo i kvalitních thrillerů doporučuji...SOUNDTRACK: Celkem fádní, chvílemi připomíná satanistické motivy z Omena, ovšem stačí na jeden poslech.

Žralok v Benátkách (2008) odpad!

Nominace na Oskara: Režie, herec v hlavní roli, speciální efekty. Hahahaha a ještě jednou hahahaha! Je nutné cokoliv říkat? Ten film je přesně takový jaký ho čekáte. Mizerný. Srandovní. Stephen Baldwin v životní roli. Jooo Nu Image

Předčítač (2008)

Kate Winsletová pláče dojetím. Kate Winsletová pláče ze soucitu. Kate Winsletová pláče smutkem. Ralph Fiennes taky pláče. V tomhle filmu pláče i kdejaký komparzista. Nebýt důvěrně známých kulis Starého města, které drobně potěší patriotovo oko, zřejmě bych se rozplakal taky. Nehodnotím, evidentně nejsem cílová skupina těchto sladkobolných fláků, takže nechť to spíš bere moje krevní skupina jako varování. Pokud vás ovšem uspokojí několikerý pohled na kozy Kate Winsletové v různých polohách - prosím, směle do toho. Mě to holt nestačí.

Transsibiřský expres (2008)

Andersonovi jdou psychárny (Session 9, Mechanik), ale ani tady nešlápl úplně vedle. Dobře obsazený thriller je sice krapet překombinovaný, ale zasazený do atraktivního prostředí Transibiřské magistrály, která výborně dokresluje atmosféru. Čistý průměr, ale příště zase raději nějaké psycho Brade.

Taxi 4 (2007)

Zastavte to Taxi dřív než bude pozdě. Cokoliv je zřejmě lepší než americká předělávka, ale kvalita klesá už od minulého dílu celkem strmě

12 kol (2009)

Tak tentokrát jen za 3*** Renny. Akčňárna je to sice naspeedovaná, ale tak nějak tuctová, nic nového nepřináší, dokonce mi to připadá místy až odfláknuté. Ono na pořádný akčňák nestačí jen pár výbuchů víme? Navíc mě poněkud rozhodilo střídání denních dob ve filmu. Honička s tramvají zdá se probíhá ve dne, když vypnou světla, jsme tak nějak ve tmě, za chvíli ale zase nastane šero. Těch kiksů by se asi našlo víc, plivat by se dalo i na herecké obsazení. Cena je nová akční "držka" a nemůžu říct, že by mi do role neseděl, ale je takový nějaký nemastný neslaný. Zato hlavní záporák je tu jak pěst na oko a hodí se spíš do romantických komedií.