• Thriller

Agent bez minulosti (2002)

Jason BOURNE, agent, který sice nezná svoji minulost, ale perfektně ovládá svoji součastnost a to nejen on, ale i tvůrci filmu. Skvělé pasáže, akce, herci ale i rozhovory a "um" agenta Bourna ( např. když Marii popisuje na co všechno si dával pozor, když přišli do restaurace - auta, únikové východy). Jednička s hvězdičkou ve špionážní jízdě Bournovým životem

Bourneovo ultimátum (2007)

Tak dlouho jsem se na nic netěšil (krom ježíška :-) než na trojku Bourna. I když bylo i malé očekávání.. co může ještě přijít po tak špičkových předchozích dílech. A hle.... první akce - nádraží Waterloo mi ukazuje, že tento film bude další skvělá bomba a já odcházím z kina, pln skvělých dojmů, skvělé režie, scénáře, hereckých výkonů a stále ještě s otevřenou pusou, kterou jsem otevřel s nádražím Waterloo. Chci být Jason BOURNE.

Bournův mýtus (2004)

Měli ho nechat na pokoji. - tak zní oficiální věta distributora. Jenže oni to neuděli, Bourne se vrátil a všem nám ukázal, že je stále tím nejlepším agentem všech dob. Ve filmu akce střídá akci, a nový režisér nám ukázal, že to lze ještě udělat líp... odkázal bych na komentář CIVALA - Greengrass si doslova libuje v lehce zmatených a roztřesených záběrech z davu. Jen malým zklamáním je nesmrtelné auto žlutého taxiku...

Matrix (1999)

Nikdy jsem nepřemýšlel jestli je to možné, jestli seto někdy stane. Pouze jsem poctivě hltal to, co nám bratři Wachowští připravili. A že toho nebylo málo. Kung-fu, střílečky, bullet - time effect... ukázka něčeho co jsme ještě neviděli.